Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rozklad světla optickým hranolem, barvy. Co budu na konci hodiny znát? Zjistím složení bílého světla Poznám pojem spektrum Pochopím princip vzniku duhy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rozklad světla optickým hranolem, barvy. Co budu na konci hodiny znát? Zjistím složení bílého světla Poznám pojem spektrum Pochopím princip vzniku duhy."— Transkript prezentace:

1 Rozklad světla optickým hranolem, barvy

2 Co budu na konci hodiny znát? Zjistím složení bílého světla Poznám pojem spektrum Pochopím princip vzniku duhy a základy zobrazení pomocí barevné televize

3 Jaké je složení bílého světla? Bílé světlo je složeno z několika jednoduchých barev. Jednotlivé barvy však není lidské oko schopno rozlišit.

4 Dá se bílé světlo rozložit na jednodušší barvy? Při průchodu světla optickým hranolem se bílé světlo rozkládá na jednoduché barvy (modrá, zelená, červená). Vzniká tak spektrum. Barvy, které tvoří spektrum a nejdou již dále rozkládat, říkáme spektrální barvy.

5 Jak vzniká duha? Duha je optický jev, který vzniká v atmosféře. Paprsky bílého světla se lámou na jednotlivých kapkách vody a vytváří tak spektrální barvy.

6 Jak funguje obrazovka barevné televize? Obrazovka barevné televize je tvořena spoustou svítivých bodů (červená, modrá a zelená). Přesným mícháním těchto barev lze vytvořit barevný obraz. Podobně fungují i barevné displeje mobilních telefonu a monitorů.


Stáhnout ppt "Rozklad světla optickým hranolem, barvy. Co budu na konci hodiny znát? Zjistím složení bílého světla Poznám pojem spektrum Pochopím princip vzniku duhy."

Podobné prezentace


Reklamy Google