Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Laboratorní práce č. 1 Téma:Rychlost Jméno a příjmení: Školní rok:Třída: Datum provedení:Hodnocení: Úkol: 1. Proveď odhad své rychlosti při chůzi a běhu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Laboratorní práce č. 1 Téma:Rychlost Jméno a příjmení: Školní rok:Třída: Datum provedení:Hodnocení: Úkol: 1. Proveď odhad své rychlosti při chůzi a běhu."— Transkript prezentace:

1 Laboratorní práce č. 1 Téma:Rychlost Jméno a příjmení: Školní rok:Třída: Datum provedení:Hodnocení: Úkol: 1. Proveď odhad své rychlosti při chůzi a běhu do schodů. 2. Vypočítej vlastní rychlost při chůzi a běhu do schodů. 3. Porovnej svou skutečnou rychlost se svým odhadem. 4. Porovnej svou rychlost s rychlostí tvého spolužáka.

2 Pomůcky: metr, stopky, schodiště, kalkulačka Příprava: Napiš základní vzorec pro vypočítání rychlosti a popiš všechny FV včetně základních jednotek: v = ………………………….. rychlost: …………………… dráha: ……………………… čas: ………………………… Postup: - odhadni své rychlosti a zapiš odhady do tabulky - zjisti, jak je dlouhé schodiště - popros spolužáka, aby ti změřil čas při chůzi a běhu - údaje zapiš do tabulky - porovnej výsledky (odhad rychlosti x skutečná rychlost) - v závěru porovnej své skutečné rychlosti se skutečnými rychlostmi spolužáka.

3 délka schodištěchůzeběh s = ………………………….čast = ……………………………… Odhad rychlosti:v = ……………………………… Porovnání rychlostí: = (odhad x skutečnost) v (odhad) ………….v (skuteč.) Skutečná rychlost:v = ……………………………… Skutečná rychlost spolužáka:v = ……………………………… Porovnání rychlostí: = (vlastní x spolužák) v (vlastní) ………….v (spolužák) Závěr: Při chůzi do schodů jsem byl ………………………………………………... a při běhu do schodů ………………………………………………………… než můj spolužák. Řešení:


Stáhnout ppt "Laboratorní práce č. 1 Téma:Rychlost Jméno a příjmení: Školní rok:Třída: Datum provedení:Hodnocení: Úkol: 1. Proveď odhad své rychlosti při chůzi a běhu."

Podobné prezentace


Reklamy Google