Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzika 6. ročník Rozměry těles, délka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu délka AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzika 6. ročník Rozměry těles, délka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu délka AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."— Transkript prezentace:

1

2 Fyzika 6. ročník Rozměry těles, délka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu délka AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci popíší těleso pomocí jeho rozměrů SVPNe Klíčová slovaFyzika, délka, těleso Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinace Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost735 kB

3 Fyzika 6. ročník Rozměry těles, délka

4 Každé těleso má nějaké rozměry

5 Fyzikální veličina: Označení fyzikální veličiny Číselná hodnota - velikost l = 150 m Značka jednotky

6 Jednotky dělíme na základní a části nebo násobky.

7 Otázky a úkoly 1. Vyjmenuj alespoň 5 těles, která mají jeden rozměr výrazně větší než rozměry ostatní. 2. Které jednotky délky nejčastěji používají zedníci, prodavačky látek, výrobci dopravních značek, letci, rybáři, atleti, námořníci? 3. Kde se pro délkový rozměr používá slovo hloubka?

8 Měření délky Metr je délka, kterou urazí světlo ve vakuu za 1/299 792 458 s Mezinárodní srovnávací metr uložený v Paříži – tzv. ETALON

9 Měření délky Znáš nějaké přístroje na měření délky?

10 Měření délky

11 Otázky a úkoly 1. Změř pravítkem rozměry předmětů, které máš na lavici. 2. Proč atleti při běhu na 400m nestartují z jedné čáry?

12 A příště se pustíme do druhé veličiny, kterou bude hmotnost.


Stáhnout ppt "Fyzika 6. ročník Rozměry těles, délka AnotacePrezentace, která se zabývá vysvětlením pojmu délka AutorIng. Zdeněk Fišer JazykČeština Očekávaný výstupŽáci."

Podobné prezentace


Reklamy Google