Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bezpečný internet Výpočetní technika. jméno autoraMgr. Petr Jonáš název projektu Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa, Pátova ulice číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.0495.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bezpečný internet Výpočetní technika. jméno autoraMgr. Petr Jonáš název projektu Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa, Pátova ulice číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.0495."— Transkript prezentace:

1 Bezpečný internet Výpočetní technika

2 jméno autoraMgr. Petr Jonáš název projektu Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa, Pátova ulice číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.0495 číslo šablonyIII/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT předmětVýpočetní technika pořadové číslo DUM03

3 Anotace Prezentace seznamuje žáky pravidly bezpečného chování na internetu, vede ho k poznání rizik spojených s komunikací prostřednictvím sítí i k jejich předcházení. AutorMgr. Petr Jonáš Očekávaný výstup Žák dodržuje pravidla pro bezpečné používání informačních a komunikačních technologií Druh učebního materiáluprezentace Druh interaktivitykombinovaná Cílová skupinažák Stupeň a typ vzdělávánízákladní vzdělání – druhý stupeň Typická věková skupina12 - 15 let

4 Jak je na internetu? Internet používáme dnes a denně: vyhledáváme informace komunikujeme nakupujeme hrajeme si… …. jsme na něm jako doma.

5 Doma je bezpečno, na internetu už méně Která nebezpečí na nás na internetu čekají? OHROŽENÍ ZDRAVÍ, ŽIVOTA OHROŽENÍ MAJETKU OHROŽENÍ DAT

6 1.Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem na druhé straně. 2.Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní. Svou intimní fotku neposílej ani kamarádovi nebo kamarádce - nikdy nevíš, co s ní může někdy udělat. 3.Udržuj hesla (k e-mailu i jiné) v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi. 4.Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy. Ignoruj je. 5.Nedomlouvej si schůzku přes internet, aniž bys o tom řekl někomu jinému.

7 6. Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku. 7.Svěř se dospělému, pokud tě stránky nebo něčí vzkazy uvedou do rozpaků, nebo tě dokonce vyděsí. 8.Nedej šanci virům. Neotevírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy. 9.Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš. 10. Když se s někým nechceš bavit, nebav se. http://www.bezpecnyinternet.cz/deti/rady-pro-tebe/desatero-bezpecneho-internetu.aspx Pár důležitých, ale jednoduchých zásad pro tebe.

8 Na internetu najdeš kamarády… … ale opatrnosti nikdy není dost!

9 Zdroje 1.Galerie softwaru 2.http://www.bezpecnyinternet.cz/http://www.bezpecnyinternet.cz/

10 DĚKUJI ZA POZORNOST I OPATRNOST


Stáhnout ppt "Bezpečný internet Výpočetní technika. jméno autoraMgr. Petr Jonáš název projektu Modernizace výuky na ZŠ Česká Lípa, Pátova ulice číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.0495."

Podobné prezentace


Reklamy Google