Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AUTORITY Autoři Konference. Autoři - webovský formulář Pravidla  Web formuláře: nejdříve ověříme, jestli autor už v rejstříku je – vybereme ho z rejstříku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AUTORITY Autoři Konference. Autoři - webovský formulář Pravidla  Web formuláře: nejdříve ověříme, jestli autor už v rejstříku je – vybereme ho z rejstříku."— Transkript prezentace:

1 AUTORITY Autoři Konference

2 Autoři - webovský formulář Pravidla  Web formuláře: nejdříve ověříme, jestli autor už v rejstříku je – vybereme ho z rejstříku nebo zapíšeme znovu, pokud ho v rejstříku nenajdeme  Pokud zapíšeme autora jako nového a přitom v bázi už je, při správném zápisu se autorita naváže; nehledě na vyplněné oddělení

3 Autoři – webovský formulář

4 Autoři - webovský formulář

5 Autoři - webovský formulář - rejstřík Vybereme index, podle kterého chceme v rejstříku vyhledávat – autora lze vyhledávat podle jména nebo názvu pracoviště.

6 Autoři - klient Báze cav_un_auth V okně vpravo v klientovi vždy vidíme navázané záznamy

7 Autoři - klient Zkratka ústavu autora – můžeme zadat knav i knav-k Název ústavu autora – celý název ústavu Oddělení autora – zobrazí se pouze autoři, kteří mají v autoritě vyplněno pole oddělení

8 Autoři – oddělení Oddělení autora  - můžeme zapsat do nové autority i přes formulář. Je nutné ho správně vytvářet – ve tvaru zkratka ústavu – název oddělení FGU-Membránový transport  - je vázáno na konkrétní záznam; nepromítne se zpětně do všech záznamů, kde je tato autorita použita  Důležité je jednoznačné určení oddělení pro uživatele zvenčí  Možnost přidání oddělení i zpětně (léto 2007)

9 Autoři – oddělení – IPAC Slovník

10 Autoři - oddělení Přidání, oprava oddělení autora – přes klienta (do autority, do záznamu  (případně přes nás – arl@lib.cas.cz) arl@lib.cas.cz  Autorita - pole C06$h  Důležitý správný zápis  V záznamu je oddělení v poli 700$o

11 Autoři - oddělení

12 Autoři - shrnutí Změna v autoritě (mimo oddělení) se projeví ve všech záznamech Oddělení by měla být tvořena jednotně Doporučujeme opatrnost při slučování autorit – nutné ověřit, zda je autorita použita pouze v záznamech našeho ústavu Provdané a změny jména provazujeme pomocí polí 400 v autoritě

13 Konference Při zápisu konferencí ověřujeme, zda již nejsou v rejstříku Zapisujeme podle pravidel – tj. gramatický člen vypouštíme, pořadové číslo akce (i slovně vyjádřené) oddělíme od názvu a uvedeme arabskými číslicemi mezi lomítka 12. konference o ochraně rostlin, zapíšeme jako  Konference o ochraně rostlin /12./ The Fifth Conference on Organic Scintillators zapíšeme jako  Conference On Organic Scintillators /5./  Zápis data: časté chyby  Datum konání (DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR)

14 Konference Správný zápis

15 Konference – oprava autority

16

17

18 Děkuji za pozornost Petra Bártková arl@lib.cas.cz


Stáhnout ppt "AUTORITY Autoři Konference. Autoři - webovský formulář Pravidla  Web formuláře: nejdříve ověříme, jestli autor už v rejstříku je – vybereme ho z rejstříku."

Podobné prezentace


Reklamy Google