Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu:"— Transkript prezentace:

1 Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu: Inovace výuky v PrŠ Horní Česká Šablona - název/číslo: V/2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáku středních škol Zpracoval: Mgr. Alena Vavroušková Předmět: Ruční práce a pracovní cvičení Název produktu: Látkové kytičky Použito: 27.9.2013 Číslo produktu: VY_52_INOVACE_01_05 Anotace: Materiál je určen pro žáky PrŠ. V prezentaci se žáci seznámí s předním stehem a jeho využitím. Přední steh budou trénovat při šití kytiček.

2 Šitá květina

3 Budeme potřebovat: Látku na okvětní lístky - barevnou Látku na středy - bílou VatelínTužku Nit a jehlu StužkuŠpendlíkyNůžky Šablonku o průměru 8cm

4 Podle šablonky si nakreslíme 6 koleček na barevnou látku a vystřihneme. Barevná kolečka přepůlíme a zašpendlíkujeme, aby se nám neotvírala.

5 Z bílé látky si vystřihneme 2 kolečka podle předlohy. A začneme šít. Navlečeme si asi 1m nitě, necháme ji dvojitě a na konci uděláme uzlík. Budeme šít předním stehem po oblouku, stehy děláme větší klidně i 1cm.

6 Když prošijeme celý půlkruh zatáhneme ho až k uzlíku a už máme hotový jeden lístek. Když prošijeme celý půlkruh zatáhneme ho až k uzlíku a už máme hotový jeden lístek. A jdeme na další. A jdeme na další.

7 Mezi lístky neděláme žádné uzlíky. Půlkruhy prošíváme po oblouku a hotové stahujeme na konec nitě.

8 Když máme všechny barevné lístky hotové vezmeme si asi 15 cm stužky přehneme ji a za volné konce navlečeme za poslední lístek. Stočíme lístky do kolečka a teď je potřeba sešít k sobě první a poslední lístek pár stehy, zakončit a ustřihnout nit. Stočíme lístky do kolečka a teď je potřeba sešít k sobě první a poslední lístek pár stehy, zakončit a ustřihnout nit.

9 A dáme se do prostředků. Navlečeme si novou nit, zauzlíkujeme a předním stehem obšijeme kousek od okraje celé kolečko.

10 Vezmeme si kousek vatelínu dáme do středu kolečka a celé kolečko zatáhneme do „mošničky“. Tu potom pár stehy prošijeme, aby se nám nerozdělávala a zakončíme. Stejně uděláme i druhý střed.

11 A začneme s kompletováním. Vezmeme si jeden střed, položíme ho šitím na kytičku a začneme s přišíváním k sobě. Budeme šít předním stehem, jen budeme střídat při každém píchnutí látku – jeden steh do barevného, druhý steh do bílého,… A pořád dokola kolem celé kytičky. A na druhé straně stejně.

12 A máme hotovo.

13 Další možné využití.

14

15 Zdroje: PowerPoint - barevná schémata - kliparty - kliparty Vlastní fotografie


Stáhnout ppt "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google