Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Z ÁKLADNÍ RYSY ZÁPADOEVROPSKÉ, BYZANTSKÉ A ISLÁMSKÉ KULTURY Cesta napříč Evropou a Asií.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Z ÁKLADNÍ RYSY ZÁPADOEVROPSKÉ, BYZANTSKÉ A ISLÁMSKÉ KULTURY Cesta napříč Evropou a Asií."— Transkript prezentace:

1 Z ÁKLADNÍ RYSY ZÁPADOEVROPSKÉ, BYZANTSKÉ A ISLÁMSKÉ KULTURY Cesta napříč Evropou a Asií

2 Z ÁPADOEVROPSKÁ KULTURNÍ OBLAST

3 C HARAKTERISTIKA Hlavním nositelem tradic je křesťanství Přetrvává odkaz zaniklé Západořímské říše – lidé jsou ovlivněni antickými památkami okolo sebe, ale celkově se jedná o prudký propad kultury a životní úrovně Jedná se o oblast, kde sídlily barbarské a germánské kmeny a také západní Slované. Hlavním jazykem byla latina Z latiny se dále vyvíjí jednotlivé jazyky na těchto územích.

4 B YZANTSKÁ KULTURNÍ OBLAST

5 C HARAKTERISTIKA I zde je hlavním nositelem tradic křesťanství – získává zde však odlišnou podobu od západní Evropy (v roce 1054 se tato náboženství oddělují). Jde o přímého pokračovatele římské říše a jejích tradic Samotný název „Byzantská říše“ vznikl až v 16. století. Jedná se o území Balkánu, Malé Asie a východní Evropy Hlavním jazykem byla řečtina nebo staroslověnština

6 I SLÁMSKÁ KULTURNÍ OBLAST

7 C HARAKTERISTIKA Hlavním jazykem byla arabština Tato kultura vznikla na Arabském poloostrově Jednalo se o oblast Arabského poloostrova, severní Afriky, Pyrenejského poloostrova a jih dnešní Francie

8 S POLEČNÉ ZNAKY Všechny tři okruhy věří v jednoho Boha – západoevropský a byzantský v Ježíše Krista, islámský v proroka Mohammeda. Tím podobnost končí.

9 ZÁPADOEVROPSKÝ OKRUH

10 BYZANTSKÝ OKRUH

11 ISLÁMSKÝ OKRUH


Stáhnout ppt "Z ÁKLADNÍ RYSY ZÁPADOEVROPSKÉ, BYZANTSKÉ A ISLÁMSKÉ KULTURY Cesta napříč Evropou a Asií."

Podobné prezentace


Reklamy Google