Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Síla Gravitační síla, gravitační pole Země. Otázky – sada I 1.Co je kolem Země, stejně jako kolem každého hmotného tělesa? 2.Čím působí Země na všechna.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Síla Gravitační síla, gravitační pole Země. Otázky – sada I 1.Co je kolem Země, stejně jako kolem každého hmotného tělesa? 2.Čím působí Země na všechna."— Transkript prezentace:

1 Síla Gravitační síla, gravitační pole Země

2 Otázky – sada I 1.Co je kolem Země, stejně jako kolem každého hmotného tělesa? 2.Čím působí Země na všechna tělesa? 3.V jakém směru působí Země … na tělesa? 4.Jak se nazývá zařízení, kterým bys tento směr ukázal(a)? 5.Jak bys toto zařízení sestrojil(a)?

3 Otázky – sada II 1.Jak se mění velikost gravitační síly Země s rostoucí vzdáleností tělesa od Země? 2.Kde působí Země největší gravitační silou? 3.Proč má Země atmosféru? 4.Kde bude více vzduchu a tím i kyslíku – u povrchu Země nebo třeba ve vzdálenosti 100 km od povrchu Země? Zkus vysvětlit proč.

4 Otázky – aplikace teorie (zápisu) 1.Proč má Země atmosféru? 2.Kde bude více vzduchu a tím i kyslíku – u povrchu Země nebo třeba ve vzdálenosti 100 km od povrchu Země? Zkus vysvětlit proč.

5 Otázky – další k zamyšlení 1.Proč Měsíc nespadne na Zemi? 2.Proč umělé družice, satelity, ISS nespadne na Zemi? 3.Proč Země a další planety naší Sluneční soustavy nespadnou do Slunce. Ve všech případech přece působí přitažlivá gravitační síla! Inspiraci hledej na internetu, v knihách, ale i v Rande s Fyzikou.Rande s Fyzikou 4.Co jsou to geostacionární družice a satelity?


Stáhnout ppt "Síla Gravitační síla, gravitační pole Země. Otázky – sada I 1.Co je kolem Země, stejně jako kolem každého hmotného tělesa? 2.Čím působí Země na všechna."

Podobné prezentace


Reklamy Google