Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana CZ.1.07/1.1.10/01.0063

2 Páka – řešení úloh Fyzika 7. ročník Mgr. Marcela Kubátová

3 Na obrázku jsou páky, které mají být v rovnováze. Dokážete doplnit chybějící údaje? Svoje řešení ověřte pokusem.

4

5

6

7

8 Mirek, který má hmotnost 35 kg, a Petr s hmotností 42 kg se chtějí pohoupat. Petr si sedl na pravou stranu houpačky 2 m od osy otáčení. Do jaké vzdálenosti od osy otáčení si musí na levé straně sednout Mirek?

9 Výpočet úlohy: Mirek musí sedět ve vzdálenosti 2,4 m od osy otáčení houpačky.

10 Zdroje: J. Tesař, F. Jáchym Fyzika 2, Síla a její účinky - pohyb těles SPN, 2008 páky kresleny v ActivStudiu výpočet zapisován v MS Word v editoru rovnic


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google