Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST.  Při budování bazénu bylo vykopáno 10 t zeminy. Do jednoho vozíku se vejde 200 kg zeminy. Kolikrát by musel zeminu vyvážet jeden.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST.  Při budování bazénu bylo vykopáno 10 t zeminy. Do jednoho vozíku se vejde 200 kg zeminy. Kolikrát by musel zeminu vyvážet jeden."— Transkript prezentace:

1 NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST

2

3  Při budování bazénu bylo vykopáno 10 t zeminy. Do jednoho vozíku se vejde 200 kg zeminy. Kolikrát by musel zeminu vyvážet jeden vozík, kolikrát 2 vozíky a kolikrát 5 vozíků?  Jeden vozík  kg : 200 kg = 50 krát  Dva vozíky  : (2 x 200 kg) = 25 krát  Pět vozíků  : (5 x 200 kg) = 10 krát NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST

4  Dvě veličiny jsou nepřímo úměrné tehdy, jestliže jedna veličina v určitém poměru vzroste a druhá v témže poměru klesne.  Kolikrát se zvětší jedna veličina, tolikrát se zmenší i druhá veličina.  Kolikrát se zmenší jedna veličina, tolikrát se zvětší i druhá veličina. NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST

5 Počet vozíků Počet kg za jednu cestu Počet cest Při budování bazénu bylo vykopáno 10 t zeminy. Do jednoho vozíku se vejde 200 kg zeminy. Kolikrát by musel zeminu vyvážet jeden vozík, kolikrát 2 vozíky a kolikrát 5 vozíků?

6 NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST Počet vozíků Počet cest :50 : 10 :5 :2

7 NEPŘÍMÁ ÚMĚRA – ŘEŠENÍ TROJČLENKOU

8 NEPŘÍMÁ ÚMĚRA - PŘÍKLADY

9


Stáhnout ppt "NEPŘÍMÁ ÚMĚRNOST.  Při budování bazénu bylo vykopáno 10 t zeminy. Do jednoho vozíku se vejde 200 kg zeminy. Kolikrát by musel zeminu vyvážet jeden."

Podobné prezentace


Reklamy Google