Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ASIE Křížem krážem Asií III2-Z7-II-20. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ASIE Křížem krážem Asií III2-Z7-II-20. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."— Transkript prezentace:

1 ASIE Křížem krážem Asií III2-Z7-II-20

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Asie – souhrn Asie je svou rozlohou 44 603 853 km² největší, s více než 4 miliardami obyvatel nejlidnatější a zhruba od přelomu tisíciletí rovněž nejhustěji osídlený světadíl, který tvoří součást kontinentu zvaného Eurasie, popř. Eurafrasie. Rozkládá se především na východní a severní polokouli. Pokrývá 8,6 % povrchu Země (29,9 % souše) a její obyvatelstvo představuje 60 % světové populace. Během 20. století se počet lidí žijících v Asii téměř zčtyřnásobilsvětadílkontinentuEurasieEurafrasievýchodníseverní polokouliZemě20. století

4 Mapa - poloha Asie

5 Otázky a úkoly : 1.Jakou rozlohu má Asie? 2.Kolik obyvatel má Asie? 3. Jmenuj 3 nejrozlehlejší státy Asie. 4. Jmenuj 3 nejlidnatější státy Asie. 5. Jaká rasa obyvatel převažuje v Asii? 6. Jmenuj významná města v Asii. 7. Jaký druh průmyslu je hnacím motorem Asie?

6 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://www.1clic1planet.com/logo/Carte_Indonesie.gif http://www.exclusive-travel.cz/images/destinace/slideshow/Indonesie_2.jpg http://www.cestovatel.cz/foto-soubory/indonesie-centrum-jakarty.jpg http://www.benesovsko.info/upload//obr/moninec/indonesie2.jpg


Stáhnout ppt "ASIE Křížem krážem Asií III2-Z7-II-20. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast."

Podobné prezentace


Reklamy Google