Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

- Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou. -Kofein je hořká, bílá krystalická látka,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "- Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou. -Kofein je hořká, bílá krystalická látka,"— Transkript prezentace:

1 - Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou. -Kofein je hořká, bílá krystalická látka, která je psychoaktivní stimulační drogou. -Kofein byl objeven německým chemikem Ferdinandem Rungem v roce 1819. - Řadí se mezi LEHKÉ DROGY. BEZVODNÝ KOFEIN

2 - Kofein je obsažený v mnoha rostlinách. - Mezi nejznámější patří určitě KÁVA a ČAJ. -Nenachází se však jen v rostlinstvu, ale také v různých potravinách a nápojích. Například v KOFOLE, COCA-COLE, nebo ENERGETICKÝCH TYČINKÁCH. - Měli bychom s kofeinem zacházet opatrně (konzumovat pouze v bezpečném množství).

3 -Kofein na rozdíl od ostatních drog (marihuana, kokain,atd.) není těžce návykovou drogou. - V přiměřené dávce není životu nebezpečný a dokáže fungovat jako povzbuzující látka pro lidské tělo. - Při předávkování hrozí dlouho nespavost, žaludeční problémy a další tělesné nepříjemnosti. - Závislost na kofeinu se nepěstuje tak snad, jako na jiných drogách. - Je legální drogou. ZAJÍMAVOST: - Kofein vytlačuje z těla vápník, proto každý, kdo za den vypije dvě kávy, by měl vápník doplňovat.

4 - Nejvíce kofeinu je obsaženo v kávě. Přesto, že se to nezdá, velké množství jej najdeme také v čaji!

5 - Kofein byl konzumován již ód doby kamenné. - V té době však nebyl tak hojně využíván, jako právě dnes. - Lidé v dávných dobách přišli na to, že když se kofein zalije horkou vodou, mnohonásobně zvyšuje své účinky. - Káva se postupně z jednoho místa rozšířila do celého světa!

6 - Návod na léčbu od kofeinu je jednoduchý. Přestat konzumovat všechny potraviny a nápoje, kofein obsahující. - Závislost na kofeinu se léčí daleko snadněji, než na ostatních tvrdších drogách. - Délka a účinnost léčby záleží na stádiu, v jakém tělo je. To znamená, jak moc si už na kofein zvyklo. SLOŽENÍ KOFEINU

7 AUTOR: Martin Schwarz ZDROJE: www.wikipedia.cz www.strankyokave.sweb.czwww.wikipedia.cz www.strankyokave.sweb.cz


Stáhnout ppt "- Kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, který se užíváním ve větším množství stává drogou. -Kofein je hořká, bílá krystalická látka,"

Podobné prezentace


Reklamy Google