Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fonologie Cvičení číslo 7. Otázky o zkoušce Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fonologie Cvičení číslo 7. Otázky o zkoušce Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?"— Transkript prezentace:

1 Fonologie Cvičení číslo 7

2 Otázky o zkoušce

3 Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?

4 Lekce 4 nov á slova Str ánky 46-47

5 Jaký je Maxipes Fík? Jaká je Ája? Jaký je otec? Jaká je bouda? Jaký je koš? Jaké je jezero? Jaký je pták?

6 Anglick ý, český, francouzský, německý, nebo ruský? 1.Tony Blair je premiér. 2.Kalinka je ---- píse ň. 3. Praha je město. 4. Jacques Chirac je prezident. 5. Dominik Hašek je sportovec. 6. Harry Potter je román. 7. Vladimír Putin je prezident. 8. La Sorbonne je univerzita.

7 Anglick ý, český, francouzský, německý, nebo ruský? 9. Moskva je m ěsto. 10. Berlin je město. 11. Frére Jacques je ---- píseň. 12. Václav Klaus je prezident. 13. Karel Čapek je spisovatel. 14. Kolja je film. 15. ‘Ano’ je slovo.

8 Otec: Kde je bota? Kde jsou boty? Ve Fíkovi! Praha je m ěsto. Berlin je město. To jsou ---? Anna Karenina je román. Válka s mloky je román. To jsou ---? Frére Jacques je píseň. Prší, prší je píseň. To jsou ---? Václav Klaus je Čech. Dominik Hašek je Čech. To jsou ---?

9 Forming the Nominative Plural Feminine in -a > -y Neuter in -o > -a Masculine inanimate in zero > -y Feminine in zero and masculine inanimate soft stem > - ě Masculine animate in zero > -i, but note: k > c, h > z and ch > š, nouns in -tel > -telé, and some nouns add -ové To jsou boty. To jsou m ěsta. To jsou romány. To jsou písně/pokoje To jsou Češi.

10 Note paradigms for ten, adjectives, and nouns pp

11 Napí šeme na tabuli: Ten starý zvláštní román Ten starý zvláštní Čech Ta poslední nová bota To nové cizí slovo (You now know EVERY form that a noun or adjective can take!!! This is IT!)


Stáhnout ppt "Fonologie Cvičení číslo 7. Otázky o zkoušce Kdo je tady? Kdo má domácí úkol?"

Podobné prezentace


Reklamy Google