Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

„Matka měst“ „Zlatá Praha“ „Stověžatá Praha“. hlavní a největší město republiky a zároveň nejmenší kraj ČR v Praze žije přes 1, 2 mil. obyvatel – nejlidnatější.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "„Matka měst“ „Zlatá Praha“ „Stověžatá Praha“. hlavní a největší město republiky a zároveň nejmenší kraj ČR v Praze žije přes 1, 2 mil. obyvatel – nejlidnatější."— Transkript prezentace:

1 „Matka měst“ „Zlatá Praha“ „Stověžatá Praha“

2 hlavní a největší město republiky a zároveň nejmenší kraj ČR v Praze žije přes 1, 2 mil. obyvatel – nejlidnatější město ČR sídlo: prezident, vláda, parlament rozkládá se na Pražské plošině v údolí dolního toku řeky Vltavy (hrozí povodně) hospodářsky vyspělý evropský region – sídla zahraničních firem, největší počet zaměstnaných je ve službách o potravinářský (pivovar Staropramen, Delta pekárny, Crocodille) o strojírenský (ČKD Praha, Daewoo-Avia) o chemický (Astrid, Zentiva) doprava: křižovatka dopravních cest jako jediné město v ČR má Praha metro nachází se zde největší české letiště – Praha RuzyněPraha Ruzyně

3 cestovní ruch: díky historickým památkám nejnavštěvovanější místo v ČR (většina turistů jsou z ciziny) historické centrum je na seznamu UNESCOUNESCO dějiště řady kulturních akcí: hudební festival Pražské jaro ve městě se také nachází spousta divadelních scén (Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou, Vinohradské divadlo, Hudební divadlo v Karlíně …)Národní divadlo Praha je centrem vzdělanosti, sídlí zde významné české vysoké školy – Univerzita Karlova, České vysoké učení technické, DAMU, Česká zemědělská univerzita, Policejní akademie ČR…Univerzita KarlovaDAMU


Stáhnout ppt "„Matka měst“ „Zlatá Praha“ „Stověžatá Praha“. hlavní a největší město republiky a zároveň nejmenší kraj ČR v Praze žije přes 1, 2 mil. obyvatel – nejlidnatější."

Podobné prezentace


Reklamy Google