Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projektový Den Vánočka Chléb Rohlík zpracovali Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projektový Den Vánočka Chléb Rohlík zpracovali Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“"— Transkript prezentace:

1 Projektový Den Vánočka Chléb Rohlík zpracovali Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

2 Vánočka Druh sladkého pečiva, který se v Česku těší velké oblibě. Jde o sladké pečivo, jež se s oblibou konzumuje jako sváteční jídlo o víkendech,Vánocích či jiných významných dnech.

3 Pracovní postup Polohrubá mouka Cukr Máslo Droždí Mléko Žloutky Rozinky Mandle Špetka citronové kůry Špetka muškátového oříšku

4 Pracovní postup Do části vlažného mléka rozmícháme trochu mouky přisladíme 1 lžící cukru a rozdrobíme droždí – necháme vzejít kvásek Ve zbytku mléka rozpustíme sůl. V míse utřeme máslo s cukrem a žloutky, přimícháme vanilku, koření, mouku, přilijeme kvásek a mléko. Vymícháme a pak do něj zapracujeme rozinky a nahrubo sekané mandle, zaprášíme moukou a necháme kynout Potom těsto rozdělíme na 9 dílů a upleteme vánočku. Potřeme vejcem a posypeme nahrubo sekanými mandlemi. Pečeme.

5 Vánočka Chléb Rohlík zpracovali

6 Chléb Základní potravina. Chléb je populární potravina v západní společnosti Často se vyrábí z těsta ze pšeničné mouky, které je kultivováno droždím, umožňujícím kynutí cesta a nakonec upečeno v peci.

7 Pracovní postup Hladká mouka Sůl Voda Brambory Kmín Ocet Cukr Droždí

8 Pracovní postup Přidáme suroviny Necháme těsto vykynout Tvarujeme Pečeme

9 Vánočka Chléb Rohlík zpracovali

10 Rohlík je druh pečiva, které se těší v Česku široké oblibě jako běžný doplněk stravy konzumovaný s množstvím jiných potravin jedná se o protáhlé těleso, které má tvar většího doutníku, jenž bývá v některých případech zahnut do tvaru luku vyrábí se z tukového těsta pečením v troubě

11 Pracovní postup Polohrubá mouka Žloutek Mléko Kvasnice Cukr Sůl Máslo Kmín

12 Pracovní postup Po smíchání surovin se těsto nechá chvíli ležet, aby mohly kvasnice vytvořit nadýchanou hmotu a těsto nakynulo. Pak se válečkem vyválí na rovné ploše a trojúhelníkovou formou nebo obyčejným nožem se vykrajují stejné kusy Následně srolují do válečku, který se jemně zahne. Pečeme kousek od sebe (zvětší se).

13 Vánočka Chléb Rohlík zpracovali

14 Projektový Den Sou a Soš 28.října Česká Lípa třída: MS2 vytvořil: R.Příhoda spolupracovali: A.Váradi, O. Hanl


Stáhnout ppt "Projektový Den Vánočka Chléb Rohlík zpracovali Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“"

Podobné prezentace


Reklamy Google