Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodní diamanty se průmyslově těží ve velkých povrchových dolech, hlubinnou důlní těžbou kimberlitových nebo lamproitových komínů nebo podmořskou těžbou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodní diamanty se průmyslově těží ve velkých povrchových dolech, hlubinnou důlní těžbou kimberlitových nebo lamproitových komínů nebo podmořskou těžbou."— Transkript prezentace:

1

2 Přírodní diamanty se průmyslově těží ve velkých povrchových dolech, hlubinnou důlní těžbou kimberlitových nebo lamproitových komínů nebo podmořskou těžbou ze splavenin.

3 Nejstarší naleziště diamantů jsou známa :  v Indii (oblast Golgonda)  v Brazílii (stát Minas Gerais)  Jižní Africe, Rusku  v Česku byl nalezen 2 x (Dlažkovice, Chrášťany).  Třetí nález u Starého se ukázal jako natavený kousek umělého sklo-keramického materiálu. Současná významná světová naleziště diamantů :  Jižní Afrika, Botswana, Namibie  Rusko (Sibiř)  Austrálie  Kanada

4

5

6

7

8

9  Červená barva je u diamantů nejméně obvyklá a tudíž nejvzácnější a nejžádanější.  Ačkoliv se jejich vznik a zabarvení prozatím nepodařilo úspěšně objasnit, jisté je, že červené diamanty vznikají deformací atomové struktury. Podle Stephena C. Hofera jsou červené diamanty blízké typu IA, tedy kamenům bohatým na dusík. Celkový počet červených diamantů odhaduje Robert Bogel, prezident Bogel Inc., na dvanáct. Většina červených diamantů pochází z Austrálie, ale vyskytují se i v Brazílii a Africe.

10 Zuzana Kencká kvinta A zdroj: www.google.cz


Stáhnout ppt "Přírodní diamanty se průmyslově těží ve velkých povrchových dolech, hlubinnou důlní těžbou kimberlitových nebo lamproitových komínů nebo podmořskou těžbou."

Podobné prezentace


Reklamy Google