Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přetlak, podtlak, vakuum. Co budu na konci hodiny znát? ● Rozliším pojmy přetlak, podtlak, vakuum ● Dozvím se o využití přetlaku a podtlaku v technické.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přetlak, podtlak, vakuum. Co budu na konci hodiny znát? ● Rozliším pojmy přetlak, podtlak, vakuum ● Dozvím se o využití přetlaku a podtlaku v technické."— Transkript prezentace:

1 Přetlak, podtlak, vakuum

2 Co budu na konci hodiny znát? ● Rozliším pojmy přetlak, podtlak, vakuum ● Dozvím se o využití přetlaku a podtlaku v technické praxi

3 Co je to vakuum? ● Vakuum (vzduchoprázdno) je stav, kdy v daném prostoru nejsou žádné (nebo téměř žádné) molekuly. ● Dokonalé vakuum ma tlak 0 Pa a zatím se ho nepodařilo dosáhnout.

4 Co je to podtlak? ● Podtlak je stav v uzavřené nádobě, kdy je vnitřní tlak menší než atmosférický tlak.

5 Co je to přetlak? ● Při vhánění plynu do uzavřené nádoby dochází ke zvyšování vnitřního tlaku. ● Podtlak je stav v uzavřené nádobě, kdy je vnitřní tlak větší než atmosférický tlak. ● Přetlak se měří pomocí manometrů.


Stáhnout ppt "Přetlak, podtlak, vakuum. Co budu na konci hodiny znát? ● Rozliším pojmy přetlak, podtlak, vakuum ● Dozvím se o využití přetlaku a podtlaku v technické."

Podobné prezentace


Reklamy Google