Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada: VY_32_INOVACE_EK.4.06 Cizí zdroje financování4 Vytvořeno:25. 09. 2013 Ověřeno: 26. 09. 2013 Třída: 4.OV

2 Cizí zdroje financování 4 Vzdělávací oblast:Odborné předměty Předmět:Ekonomika Ročník:4. Autor:Ing.Jarmila Muzikářová Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:projektor, notebook Klíčová slova:leasing, faktoring, forfaiting, venturní kapitál Anotace: Materiál je určen k seznámení s postupem při finančním řízení podniku.

3 Leasing Pronájem dlouhodobého majetku: - operativní, po ukončení smlouvy majetek vracíme leasingové společnosti - finanční, po ukončení smlouvy majetek za symbolickou cenu odkoupíme do vlastnictví Podmínky leasingu: -akontace (peníze zaplacené při podpisu smlouvy) -koeficient leasingového navýšení

4 Faktoring, forfaiting Faktoring je odkup krátkodobých pohledávek před dobou splatnosti. Forfaiting je odkup dlouhodobých pohledávek před dobou splatnosti.

5 Venturní kapitál je rizikový kapitál, kdy investor poskytuje peníze bez ručení, nebo zástav. Dočasně získává v podniku dohodnutý podíl a očekává vysoký výnos. V současné době se uplatňuje např. v oblasti telekomunikací a v informačních technologiích.

6 Závěr k vlastním a cizím zdrojům financování výběr zdroje financování (každý zdroj nemusí být právě tím vhodným) důležité je sladění termínu potřeby zdrojů financování s konkrétním zdrojem financování schopnost splácení závazků je velmi důležitou podmínkou úspěšného financování podniku při úspěšném finančním řízení podniku nemusíme disponovat pouze vlastními zdroji

7 Opakování 1. Co to je leasing? 2. Jak se uplatňuje faktoring a forfaiting při financování podniku? 3. Co je charakteristické pro venturní kapitál? 4. Jaké se uplatňují postupy při výběru zdroje financování?

8 Odpovědi na otázky 1. Pronájem dlouhodobého majetku. 2. V případě potřeby hotových peněz se může krátkodobá, nebo dlouhodobá pohledávka před termínem splatnosti nabídnout k odkoupení za nižší hodnotu. 3. Venturní kapitál je vysoce rizikový ze strany investora, neboť není zajištěn. 4. Při výběru vhodného zdroje financování musíme vzít v úvahu všechny informace, které známe o možných zdrojích financování a musíme je sladit s možnostmi podniku.

9 Použité zdroje Švarcová,J. a kol. Ekonomie – stručný přehled, 2012/2013, Zlín, CEED 2011. ISBN 978-80- 87301-16-6. Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google