Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Panda Veliká. Je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Panda Veliká. Je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet."— Transkript prezentace:

1 Panda Veliká

2 Je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet. Od druhé poloviny 20. století se panda stala národním symbolem Číny a je zobrazována na čínských zlatých mincích. Je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet. Od druhé poloviny 20. století se panda stala národním symbolem Číny a je zobrazována na čínských zlatých mincích.

3 Čínský název je složenina „medvěd-kočka“. Západní ekvivalent panda pochází od její vzdálené příbuzné pandy červené, jde o francouzskou adaptaci nepálského slova „požírač bambusu“. Čínský název je složenina „medvěd-kočka“. Západní ekvivalent panda pochází od její vzdálené příbuzné pandy červené, jde o francouzskou adaptaci nepálského slova „požírač bambusu“.

4 Základní údaje Hmotnost: 75-160kg Hmotnost: 75-160kg Délka: 1,6-1,9 Délka: 1,6-1,9 Mlá ď ata: 1-2 Mlá ď ata: 1-2 B ř ezost: 97-181 dní B ř ezost: 97-181 dní Ohrožení: více než kritické Ohrožení: více než kritické Délka ocasu: 12-13 cm Délka ocasu: 12-13 cm

5 Panda sdílí vlastnosti medv ě d ů i mýval ů. Panda sdílí vlastnosti medv ě d ů i mýval ů. Nicmén ě genetické testy odhalily, že panda velká je medv ě d a pat ř í do č eledi medv ě dovití. Nicmén ě genetické testy odhalily, že panda velká je medv ě d a pat ř í do č eledi medv ě dovití. Panda velká žije uvnit ř bambusových houštin. Panda velká žije uvnit ř bambusových houštin. P ř estože se ř adí mezi šelmy, je její potrava p ř evážn ě rostlinná. Po odborné stránce je všežravcem, nebo ť je známo, že se p ř íležitostn ě živí vejci a spolu s bambusem konzumuje také n ě jaký hmyz. Jsou to pro ni nezbytné zdroje bílkovin. P ř i žvýkání se jí t ř esou uši. P ř estože se ř adí mezi šelmy, je její potrava p ř evážn ě rostlinná. Po odborné stránce je všežravcem, nebo ť je známo, že se p ř íležitostn ě živí vejci a spolu s bambusem konzumuje také n ě jaký hmyz. Jsou to pro ni nezbytné zdroje bílkovin. P ř i žvýkání se jí t ř esou uši.

6 Panda velká pat ř í k ohroženým druh ů m, nebezpe č í se zvyšuje s postupujícím narušováním jejích p ř irozených lokalit a velmi slabou porodností a ť už v zajetí nebo v p ř írod ě. V ěř í se, že v p ř írod ě žije ješt ě 1 600 jedinc ů. Panda velká pat ř í k ohroženým druh ů m, nebezpe č í se zvyšuje s postupujícím narušováním jejích p ř irozených lokalit a velmi slabou porodností a ť už v zajetí nebo v p ř írod ě. V ěř í se, že v p ř írod ě žije ješt ě 1 600 jedinc ů.

7 Zajímavosti Panda velká má šest prst ů, p ř i č emž jeden je prodloužená k ů stka. Panda velká má šest prst ů, p ř i č emž jeden je prodloužená k ů stka. V ě dci o pand ě neví, jestli spí zimním spánkem. V ě dci o pand ě neví, jestli spí zimním spánkem.

8

9 Vypracovala: Lucie Langerová

10


Stáhnout ppt "Panda Veliká. Je savec nyní řazený do čeledi medvědovití, který pochází z centrální Číny. Panda velká žije v hornatých oblastech, jako Sečuán a Tibet."

Podobné prezentace


Reklamy Google