Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

D ě lení barev II. Syté a lomené barvy Syté barvy jsou ty, které vyma č káváme p ř ímo z tuby a neobsahují p ř ím ě s bílé a č erné barvy. Jsou výrazné.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "D ě lení barev II. Syté a lomené barvy Syté barvy jsou ty, které vyma č káváme p ř ímo z tuby a neobsahují p ř ím ě s bílé a č erné barvy. Jsou výrazné."— Transkript prezentace:

1 D ě lení barev II

2 Syté a lomené barvy Syté barvy jsou ty, které vyma č káváme p ř ímo z tuby a neobsahují p ř ím ě s bílé a č erné barvy. Jsou výrazné a zá ř ivé.

3 Lomené barvy Jsou ty, do kterých p ř imícháváme bílou, č ernou a šedou. Tlumí se jejich p ř irozená sytost a zá ř ivost. P ř imícháváním bílé jsou barvy sv ě tlejší, p ř idáváním č erné tmavnou.

4 Obr.1

5 Obr.2

6 Obr.3

7 Barvy p ř íbuzné a protikladné Barevný kruh Barvy, které le ž í v barevném kruhu vedle sebe se nazývají barvy p ř íbuzné. Obr.4

8 Barvy, které le ž í v barevném kruhu proti sob ě jsou barvy protikladné, kontrastní, dopl ň kové. Tyto barvy se vzájemn ě ovliv ň ují, vedle sebe p ů sobí výrazn ě ji, zá ř iv ě ji, vzájemn ě se podporují.

9 Ukázka d ě tské práce v barvách č istých a lomených. Obr.5

10 Ukázky d ě tských maleb v barvách p ř íbuzných. Obr.6

11 Obr.7

12 Použité zdroje BROŽOVÁ, Vlasta. Kreslíme, malujeme, modelujeme. 1. vyd. Praha: Fortuna, 1993, 174 s. ISBN 80-716-8018-4. Obr.1 archiv autorky Obr.2 archiv autorky Obr.3 archiv autorky Obr.4 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lista_complementarios.svghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lista_complementarios.svg Obr.5 archiv autorky Obr.6 archiv autorky Obr.7 archiv autorky


Stáhnout ppt "D ě lení barev II. Syté a lomené barvy Syté barvy jsou ty, které vyma č káváme p ř ímo z tuby a neobsahují p ř ím ě s bílé a č erné barvy. Jsou výrazné."

Podobné prezentace


Reklamy Google