Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 561_VyOv7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 561_VyOv7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k."— Transkript prezentace:

1 CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_ 561_VyOv7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k občanství Ročník: 7. ročník Klíčová slova: Opakování učiva 6. ročníku, formou „Riskuj“– soutěž skupin žáků, prezentace Autor: Mgr. Radka Sasýnová Vzdělávací zařízení: Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, Frýdek-Místek Anotace : výukový materiál je určen pro práci s interaktivní tabulí a je umístěn na flash disku Ověřeno ve výuce dne: 13. září 2011

2 Opakování výchovy k občanství 6. ročníku Víš nebo uhodneš???

3 kalendář rodina vlast obec osobnosti 6 000

4 Opakování výchovy k občanství 6. ročníku: otázky KALENDÁŘ: – po kolika letech se střídá přestupný rok? – jaké je správné časové rozvržení denního rytmu? – BONUS – proč dochází ke střídání dne a noci? – jaká je přesná délka kalendářního roku? – kdy vznikla samostatná Československá republika?

5 RODINA: – vyjmenuj 3 funkce rodiny – kdo nemůže uzavřít v ČR manželství? – kdo jsou to prarodiče? – jaké znáš formy náhradní rodinné výchovy? – z kterých 2 částí se skládá rodinný rozpočet? – kde můžeme uzavřít manželství ? (2 příklady)

6 OSOBNOSTI: – který český básník získal Nobelovou cenu? – vyjmenuj 3 české sportovce – jmenuj 1 hudebního skladatele známého v zahraničí – jak se jmenovali vynálezci ruchadla? – kdo napsal Babičku: – jak se jmenoval první československý prezident?

7 OBEC: – k čemu slouží matrika? – co označuje pojem obec? – které národnostní menšiny žijí v ČR? (3 PŘÍKLADY) – jak často jsou obecní volby? – jmenuj památku ve Frýdku-Místku –jmenuj nežijící osobnost, která pobývala ve Frýdku-Místku

8 VLAST: – jak se jmenuje gotická stavba, která se nachází v areálu Pražského hradu – jmenuj přírodní útvar v Moravskoslezském kraji – jmenuj významného rodáka z Moravskoslezského kraje – jmenuj výrobek z Moravskoslezského kraje – kde se nachází Punkevní jeskyně? – jmenuj historickou památku Moravskoslezského kraje


Stáhnout ppt "CZ.1.07/1.4.00/21.2791 VY_32_INOVACE_ 561_VyOv7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a společnost Předmět: Výchova k."

Podobné prezentace


Reklamy Google