Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příslovce předložky spojky částice citoslovce. Doplň příslovce: Snažíme se __________ psát. Pospíchej __________. __________ jsem jezdil na kole. V lese.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příslovce předložky spojky částice citoslovce. Doplň příslovce: Snažíme se __________ psát. Pospíchej __________. __________ jsem jezdil na kole. V lese."— Transkript prezentace:

1 příslovce předložky spojky částice citoslovce

2 Doplň příslovce: Snažíme se __________ psát. Pospíchej __________. __________ jsem jezdil na kole. V lese našlapujeme _________. Otočil se a byl __________.

3 Doplň vhodnou předložku. Prázdniny jsem strávil _____ babičky. _____ hrnečku zbylo trochu čaje. Vrať se včas _____ večeři. _____ polévce plavala mastná oka. Maminka _____ tatínkem odjeli _____ návštěvu. Procházeli jsme se _____ lesní pěšině. Mladé vlaštovky vylétly _____ hnízda.

4 Doplň správnou spojku: Jsem rád, _____ mi pomůžeš. _____ venku prší, nejdu ven. Pavel píše _____ Klárka si čte. Pochválil nás dědeček _____ babička. Mám radost, ___________ jsem dostala jedničku. Přejeme vám, _____ to dobře dopadlo. Koupil sis boty ________ čepici?

5 Doplň částice do vět: _____ se ti všechno podaří. _____ víckrát to už nedělej. _____ si něco přečti. _____ se opět setkáme. _____ se sem ještě někdy podíváme. _____ už dost! Nápověda: kéž snad ať a aspoň tak

6 CITOSLOVCE Doplň citoslovce: Batole spadlo na zem a udělalo _____. Zvoneček zacinkal __________. Jak se ozývají zvířata : Kráva __________. Holub __________. Sova ___________. Moucha ________.


Stáhnout ppt "Příslovce předložky spojky částice citoslovce. Doplň příslovce: Snažíme se __________ psát. Pospíchej __________. __________ jsem jezdil na kole. V lese."

Podobné prezentace


Reklamy Google