Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:VI/2.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:VI/2."— Transkript prezentace:

1 ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:VI/2 Vytváření podmínek pro rozvoj znalosti, schopností a dovedností v oblasti finanční gramotnosti. AUTOR:Jarmila Moravcová TEMATICKÁ OBLAST:Finanční gramotnost matematika I NÁZEV DUMu:Internetový obchod - úvod POŘADOVÉ ČÍSLO DUMu: 05 KÓD DUMu:JM_VI/2_FIN_GRAM_MAT_I_05 DATUM TVORBY:30.11.2012 ANOTACE (ROČNÍK):Prezentace je určena pro žáky 6.ročníku ZŠ nebo primy víceletých gymnázií. Seznamuje žáky s možností nakupování přes internet, ukazuje výhody a rizika takového nákupu. Jde o úvodní prezentaci k dané problematice. METODICKÝ POKYN:

2 Internetový obchod  Co to je internetový obchod?  Proč ho využít?  Výhody?  Nevýhody a rizika?  Pravidla pro děti!  Nabídka na internetu

3 Nakupujeme - výhody internetový obchod X kamenný obchod  Lepší cena  Nemusíme do prodejny  Větší výběr zboží  Obvykle více informací  Osobně si zboží prohlédneme  Zboží máme hned doma  Osobní kontakt s prodavačem Jaké vymyslíte?

4 Nakupujeme - nevýhody internetový obchod X kamenný obchod Jaké vymyslíte?  Zboží nemusíme vůbec dostat  Možnost zneužití osobních informací  Problémy se zárukou  Dražší  Může být hůře dostupný  Nižší výběr

5 Pravidla pro děti  Nakupujte se svolením a pod dohledem rodičů.  Neuvádějte zbytečně osobní informace.  Nakupujte u ověřených obchodů, nejlépe se sídlem v České republice.

6 Nabídka na internetu  Možnost specializovaných vyhledávačů (www.zbozi.cz, www.jyxo.cz ).www.zbozi.cz www.jyxo.cz  Poznáte, kdy se jedná o oficiální dovoz a kdy o tzv. „šedivý“?  Co znamená, že je zboží dostupné přímo skladem?

7 Dú: zapište si do sešitu:  N Najděte nejlepší nabídku nového telefonu iPhone 5. Myslíte, že nejlevnější nabídka je nejlepší? Pozor! Při plnění dú se nikde neregistrujte ani nenakupujte!

8 Možné řešení dú  Nejlevnější nabídka je za 17490 Kč na www.mobilnishop.cz, ale jedná se nejspíš o neoficiální dovoz. Známější obchod je www.alza.cz, kde se nachází za 18490 Kč. www.mobilnishop.czwww.alza.cz Nalezeno 2.12.2012

9 použité zdroje: Obrázky:  AUTOR NEUVEDEN. Kliparty Microsoft Office [online]. [cit. 20.11.2012]. Dostupný na WWW: http://office.microsoft.com/


Stáhnout ppt "ŠKOLA:Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0434 NÁZEV PROJEKTU:Šablony – Gymnázium Tanvald ČÍSLO ŠABLONY:VI/2."

Podobné prezentace


Reklamy Google