Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kalendář - červen Petr Machala. 8. 6. – Medardova kápě – čtyřicet dní kape. 11. 6. – O sv. Barnabáši bouřky často straší. Víte, kolik má červen dnů? Znáte.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kalendář - červen Petr Machala. 8. 6. – Medardova kápě – čtyřicet dní kape. 11. 6. – O sv. Barnabáši bouřky často straší. Víte, kolik má červen dnů? Znáte."— Transkript prezentace:

1 Kalendář - červen Petr Machala

2 8. 6. – Medardova kápě – čtyřicet dní kape. 11. 6. – O sv. Barnabáši bouřky často straší. Víte, kolik má červen dnů? Znáte některé pranostiky na červen?

3 15. 6. – Déšť o sv. Vítu škodí ječmeni i žitu. 29. 6. – Petr a Pavel chodí s nůší, kořínky a houby suší. Víte, kdo to byl Petr a Pavel?

4 21.6. - Svatojánská noc letní slunovrat, slunce dosáhlo vrcholu své roční vlády a pomalu začínalo slábnout původ slavení pochází z pohanských dob Slunce slábne – lidé mu chtěli pomoci

5 Svatojanský oheň kolem ohně všichni tančili a hráli hry děvčata prohazovala skrze plameny věnečky a mládenci se je na druhé straně snažili chytat – symbol věrnosti

6 Významné dny: 1. 6. – Mezinárodní den dětí návrh v roce 1949 - Mezinárodní demokratická federace žen, Mezinárodní odborové sdružení učitelů a Světová federace demokratické MDD se poprvé slavil 1. června 1950 Víte, proč se slaví zrovna v tento den? Navrhněte program oslavy MDD.

7 Konec školního roku Známky na vysvědčení nebyly podle tvých představ a už vůbec ne podle představ rodičů? Co mám dělat???

8 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Kalendář - červen Petr Machala. 8. 6. – Medardova kápě – čtyřicet dní kape. 11. 6. – O sv. Barnabáši bouřky často straší. Víte, kolik má červen dnů? Znáte."

Podobné prezentace


Reklamy Google