Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Perokresba jako dekorační technika umožňuje dosáhnout velmi jemných kontur. Jde o grafickou kresbu kontury, obtahování reliefu, psaní. Rovněž se používá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Perokresba jako dekorační technika umožňuje dosáhnout velmi jemných kontur. Jde o grafickou kresbu kontury, obtahování reliefu, psaní. Rovněž se používá."— Transkript prezentace:

1

2  Perokresba jako dekorační technika umožňuje dosáhnout velmi jemných kontur. Jde o grafickou kresbu kontury, obtahování reliefu, psaní. Rovněž se používá při ruční malbě a samostatné malbě. Provádí se ocelovím perkem.

3  Keramická barva  Ředidlo, terpentýn, balzám  Pauzovací papír  Grafit  Šídlo nebo jehla  Jemný skelný papír  Ocelové perko v násadce  Paleta, kalíšek, stěrka, vatový tampon

4

5

6

7

8 Získá se tzv. pauza a ta se na rubu obrousí jemným skelným papírem. Pak se položí na střep a přetře se vatovým tamponem nasyceným v nastrouhaném grafitu. Na výrobku zůstane slabý nános grafitu v obrysech.

9

10

11

12

13  Na paletu se nanese určité množství barvy a ta se tře s terpentýnem do jemné suspense. Pak se přidá balzám. Barva by měla být řidší, aby dobře stékala z pera. S takto upravenou barvou můžeme začít s perokresbou.  Barva se také může připravit s vodou a cukrem místo terpentýnu a balzámu.

14

15  Pero se namáčí na paletě do připravené barvy a jemě se kreslí motiv.  Hrot pera musí být neporušený, ostrý bez plochy na jeho konci.

16

17

18  Perokresba se také může provádět tečkováním.  Jde o velmi jemnou práci, která vyžaduje velkou trpělivost.

19

20

21  KONTROLNÍ OTÁZKY

22  1. Co je perokresba ?

23  Perpkresba je velmi jemná malba ocelovým perem.

24  2. Co je pauza?

25  Pauza je okopírovaná kresba na pauzovacím papíru.

26  3. Jak se kresba přenáší na výrobek ?

27  Pauza se bodáčkem jemě propíchá, přiloží se na výrobek a přtře se tamponem nasyceným v grafitu.

28  4. Jak se připraví barva pro perokresbu ?

29  Keramická barva se velmi jemě utře s terpentýnem a pak se přidá balzám. Barva musí být řidší, aby dobře stékala z perka.


Stáhnout ppt " Perokresba jako dekorační technika umožňuje dosáhnout velmi jemných kontur. Jde o grafickou kresbu kontury, obtahování reliefu, psaní. Rovněž se používá."

Podobné prezentace


Reklamy Google