Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autory materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Dana Gebauerová a Ing. Romana Venclíková. St ř ední škola hotelnictví a slu ž eb.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autory materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Dana Gebauerová a Ing. Romana Venclíková. St ř ední škola hotelnictví a slu ž eb."— Transkript prezentace:

1 Autory materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Dana Gebauerová a Ing. Romana Venclíková. St ř ední škola hotelnictví a slu ž eb a Vyšší odborná škola, Opava, p ř ísp ě vková organizace. Vzd ě lávací materiál byl vytvo ř en v rámci OP VK 1.5 – EU peníze st ř edním školám, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/ březen 2013VY_32_INOVACE_EKO_060201

2 B A A A B A

3 HDP na obyvatele = HDP / počet obyvatel

4 Čistý domácí produkt = HDP – odpisy

5 HDP stínová ekonomika samovýroba hodnota volného času negativní externality

6 negativní pozitivní

7 roknominální HDPreálné HDP zdroj: Český statistický úřad, 2012 ceny roku 2005

8 zdroj: Český statistický úřad, 2012

9 Trh statků a služeb FIRMY Trh výrobních faktorů DOMÁCNOSTI Výdaje za statky a služby Výdajová metoda Výdaje za statky a služby Výdajová metoda Příjmy za VF Příjmová metoda Příjmy za VF Příjmová metoda

10 CIGNXHDP Spotřeba domácností Hrubé domácí investice firem Vládní výdaje na statky a služby Čistý export

11 . Mzdy. Renty. Nerozdělené zisky. Nepřímé daně. Odpisy HDPHDP

12  Český statistický úřad / ČSÚ [online].© 2012, [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Autory materiálu a všech jeho č ástí, není-li uvedeno jinak, jsou Ing. Dana Gebauerová a Ing. Romana Venclíková. St ř ední škola hotelnictví a slu ž eb."

Podobné prezentace


Reklamy Google