Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zvířata ve službách armády Vypracoval: Šimon Hartmann Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zvířata ve službách armády Vypracoval: Šimon Hartmann Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar."— Transkript prezentace:

1 Zvířata ve službách armády Vypracoval: Šimon Hartmann Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar Datum vypracování:

2 Koně K nošení a tahání materiálních zásob, výzbroje a lidských válečníků se odedávna využívali především koně. Ti začali být záhy po ochočení pro takové účely i šlechtěni – buď jako robustní pro nošení nákladu nebo jako rychlí pro kavalérie. Až za druhé světové války začal kůň, dříve neodmyslitelný armádní prvek, ztrácet na významu v konkurenci s obrněnými vozy a tanky. Přesto stále sloužil k tahání břemen a vojákům byl platný i coby nouzová rezerva potravy.

3 Exotické zvířata V bitvách se však objevovala i mnohem exotičtější zvířata. V pouštích Malé Asie a Afriky především velbloudi, už Hannibal proslul pro změnu válečnými slony. Ti měli ovšem hlavně psychologický účinek na morálku nepřítele (neznalého takových tvorů) a ačkoli se Hannibal vypravil na tažení přes Pyreneje a Alpy do Itálie se sedmatřiceti chobotnatci, největších úspěchů dosahoval bez nich, jelikož brzy pomřeli.

4 Ptáci Jiným zvířetem tradičně spjatým s armádou a válčením je holub. Pro přepravu depeší se ovšem používaly kromě poštovních holubů i husy.Pokud bychom zůstali u opeřenců, velmi důležitou úlohu v dnešních armádách plní i dravci. Pro letouny je vysoce rizikový střet s volně žijícím ptactvem, proto jsou na leteckých základnách neodmyslitelnými pomocníky také vycvičení sokoli, káňata, jestřábi a další.

5 Zdroje March.jpg be4305ba2_530x376.jpg vojaku--valecni-hrdinove-i-veterani /


Stáhnout ppt "Zvířata ve službách armády Vypracoval: Šimon Hartmann Obor: Technické lyceum Třída: 1L Předmět: Biologie Školní rok: 2014/15 Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar."

Podobné prezentace


Reklamy Google