Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Působnost Ministerstva vnitra a jeho role systému povolování obchodu s vojenským materiálem Mgr. Milena Bačkovská Odbor bezpečnostní politiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Působnost Ministerstva vnitra a jeho role systému povolování obchodu s vojenským materiálem Mgr. Milena Bačkovská Odbor bezpečnostní politiky."— Transkript prezentace:

1 Působnost Ministerstva vnitra a jeho role systému povolování obchodu s vojenským materiálem Mgr. Milena Bačkovská Odbor bezpečnostní politiky

2 Působnost Ministerstva vnitra Zákon č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev, ve znění pozdějších předpisů § 12 - Ministerstvo vnitra je ústředním orgánem státní správy pro vnitřní věci, zejména pro veřejný pořádek a další věci vnitřního pořádku a bezpečnosti ve vymezeném rozsahu

3 Role MV při obchodu s vojenským materiálem Řízení o vydání povolení: - § 6 odst. 2 písm. b) zákona č. 38/1994 Sb.: -závazné stanovisko MV z hlediska veřejného pořádku, bezpečnosti a ochrany obyvatelstva -do 20ti dnů -při posuzování žádosti spolupracuje s dalšími subjekty (Policie ČR apod.)

4 Role MV při obchodu s vojenským materiálem Řízení o udělení licence: -§ 16 odst. 1písm. b) č. 38/1994 Sb.: -MV vydává závazné stanovisko pro MPO v rámci probíhajícího správního řízení -z hlediska veřejného pořádku, bezpečnosti a ochrany obyvatelstva -do 20ti dnů -při posuzování žádosti spolupracuje s dalšími subjekty (Policie ČR)

5 Vývoz zbraní podle zákona o zbraních (č. 119/2002 Sb.) -pouze individuální neobchodní vývozy zbraní -zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz zbraně (ZPL) -vydává příslušný útvar policie -od 1. 2. 2009 nelze udělit ZPL na vývoz zbraní nebo střeliva, které jsou uvedené jako vojenský materiál v zákoně č. 38/1994 Sb.

6 Vývoz zbraní podle zákona o zbraních (č. 119/2002 Sb.) v roce 2009 Trvalý vývoz zbraní 552 zbraní Z toho do zemí mino EU 78 zbraní Trvalý dovoz 806 zbraní Z toho ze zemí mimo EU 39 zbraní

7 Kontakty E-mail: obp@mvcr.czobp@mvcr.cz vojmat@mvcr.cz web: http://www.mvcr.cz/bezpecnost-a-prevence.aspxhttp://www.mvcr.cz/bezpecnost-a-prevence.aspx http://www.mvcr.cz/clanek/odbor-bezpecnostni- politiky.aspxhttp://www.mvcr.cz/clanek/odbor-bezpecnostni- politiky.aspx

8 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Působnost Ministerstva vnitra a jeho role systému povolování obchodu s vojenským materiálem Mgr. Milena Bačkovská Odbor bezpečnostní politiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google