Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KEJZLAROVÁ, KOSOVÁ KAMENNÉ MOŘE. VZNIK Vznik kamenných moří závisí na druhu horniny, sklonu svahu a geologických podmínkách. Kamenná moře vznikla mrazovým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KEJZLAROVÁ, KOSOVÁ KAMENNÉ MOŘE. VZNIK Vznik kamenných moří závisí na druhu horniny, sklonu svahu a geologických podmínkách. Kamenná moře vznikla mrazovým."— Transkript prezentace:

1 KEJZLAROVÁ, KOSOVÁ KAMENNÉ MOŘE

2 VZNIK Vznik kamenných moří závisí na druhu horniny, sklonu svahu a geologických podmínkách. Kamenná moře vznikla mrazovým zvětráváním ve starších čtvrtohorách, pomaleji se vytváří i v současné době.

3 Kamenné moře je rozsáhlý plošný balvanový pokryv na temenech horských hřbetů a na mírných svazích. CO JE VŮBEC KAMENNÉ MOŘE?

4 Balvanové moře nejčastěji tvoří tvrdé horniny s kvádrovitým, deskovitým nebo sloupcovitým rozpadem, tedy zejména žuly, ruly a svory, křemen, tvrdé pískovce, čediče, andezity apod. ČÍM JE MOŘE TVOŘENÉ?

5 9.A EXKURZE Dne 21.5. se naše třída 9.A šla podívat pod hrad Střekov na kamenné moře. Udělali jsme spoustu fotek a příjemně se bavili. Cesta ke kamennému moři nám trvala půl hodiny. V dalších snímcích jsou zobrazeny fotky a popis cesty :)

6 Po čtvrté vyučovací hodině jsme vyšli ze školy. Šli jsme kolem kostela na Novosedlické náměstí, dále kolem školy Karla IV. Poté jsme prošli kolem restaurace Pod hradem. Nakonec jsme procházeli menší lesní cestičkou do kopce. Z dálky na nás už mávalo kamenné moře. CESTA K MOŘI CESTA K MOŘI

7


Stáhnout ppt "KEJZLAROVÁ, KOSOVÁ KAMENNÉ MOŘE. VZNIK Vznik kamenných moří závisí na druhu horniny, sklonu svahu a geologických podmínkách. Kamenná moře vznikla mrazovým."

Podobné prezentace


Reklamy Google