Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HLAVNÍ MĚSTO: BRATISLAVA POČET OBYVATEL: 5 396 168 NÁRODNOSTI: SLOVÁCI, MAĎAŘI, ROMOVÉ, ČEŠI STÁTNÍ ZNAK: STÁTNÍ VLAJKA:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HLAVNÍ MĚSTO: BRATISLAVA POČET OBYVATEL: 5 396 168 NÁRODNOSTI: SLOVÁCI, MAĎAŘI, ROMOVÉ, ČEŠI STÁTNÍ ZNAK: STÁTNÍ VLAJKA:"— Transkript prezentace:

1

2 HLAVNÍ MĚSTO: BRATISLAVA POČET OBYVATEL: 5 396 168 NÁRODNOSTI: SLOVÁCI, MAĎAŘI, ROMOVÉ, ČEŠI STÁTNÍ ZNAK: STÁTNÍ VLAJKA:

3 SLOVENSKO JE V POČTU OBYVATEL 109. NA SVĚTĚ. HLAVNÍM MĚSTEM JE ZÁROVEŇ NEJVĚTŠÍ MĚSTO BRATISLAVA. JE VNITROZEMSKÝM STÁTEM LEŽÍCÍM VE STŘEDNÍ EVROPĚ. VZNIKLO ROZPADEM ČESKOSLOVENSKA. http://www.youtube.com/watch?v=05sr1AQ8_jE&playnext=1&list=PL7907E29 5E2B202C5

4 JE HLAVNÍM A NEJVĚTŠÍM MĚSTEM SLOVENSKÉ REPUBLIKY. VELKOU ZAJÍMAVOSTÍ VE ZDEJŠÍM MĚSTĚ JE URČITĚ SAMOTNÝ BRATISLAVSKÝ HRAD, NA KTERÉM SÍDLÍ PREZIDENT. KRÁSNÉ HLAVNÍ MĚSTO NAVÍC DOPLŇUJÍ VZÁCNÉ KULTURNÍ PAMÁTKY.

5

6

7 TATRY JSOU VELKOU DOMINANTOU SLOVENSKA. JSOU TO ZDEJŠÍ NEJVYŠŠÍ HORY. SLOVÁCI JAKO NÁROD JSOU NA TATRY HRDÍ. TO, ŽE SLOVENSKO MÁ TYTO VELEHORY OPRAVDU RÁDO, LZE USVĚDČIT NĚKOLIKA DŮKAZY. NAPŘÍKLAD ZMÍŇKA O NICH JE I V SAMOTNÉ NÁRODNÍ HYMNĚ. NEJVĚTŠÍM DŮVODEM, PROČ NAVŠTÍVIT TYTO SLOVENSKÉ HORY, JE ČISTÁ A KRÁSNÁ PŘÍRODA. KAŽDÝ SI URČITĚ ODNESE SKVĚLÝ TURISTICKÝ ZÁŽITEK!

8 TATRY SE DĚLÍ NA VYSOKÉ A NÍZKÉ

9 KOŠICE JSOU VELIKÝM CENTREM PRO VÝCHODNÍ SLOVENSKO. SAMOTNÉ MĚSTO SE ZAŘAZUJE MEZI DVĚ NEJVĚTŠÍ, A PRO OBYVATELSTVO JE PLNĚ VYUŽITELNÉ. MŮŽETE ZDE NAJÍT SPORTOVNÍ, ZÁBAVNÍ I KULTURNÍ VYŽITÍ. MĚSTO SKRÝVÁ NAPŘÍKLAD I PAMÁTKY, KTERÉ BYLY PRO DŘÍVĚJŠÍ ČESKOSLOVENSKO VELMI VÝZNAMNÉ. KOŠICE JSOU ZNÁMY SVÝMI KAŽDOROČNĚ POŘÁDANÝMI LIDOVÝMI TANCI. ROK OD ROKU SE NA VELKÉM KOŠICKÉM NÁMĚSTÍ SNAŽÍ TAMNÍ LIDÉ PŘEKONAT REKORD V POČTU TANCUJÍCÍCH.

10 KOŠICE JSOU PRO CELÉ SLOVENSKO HLAVNĚ KULTURNÍM A SPORTOVNÍM CENTREM.

11 GERLACHOVSKÝ ŠTÍT JE NEJVYŠŠÍM BODEM VYSOKÝCH KARPAT, A ZÁROVEŇ NEJVYŠŠÍ HOROU SLOVENSKA. PRO TURISTY JE TO VELICE KRÁSNÉ MÍSTO, ZE KTERÉHO MŮŽETE VIDĚT KRÁSU VĚTŠINY TATER. MĚŘÍ 2654 M.N.M, COŽ JE O VÍCE NEŽ 1000 METRŮ VÝŠE, NEŽ NEJVYŠŠÍ BOD ČESKA – SNĚŽKA. I PROTO SE STÁVÁ ČASTO ATRAKCÍ TURISTŮ.

12 GERLACHOVSKÝ ŠTÍT JE NEJVYŠŠÍ HOROU SLOVENSKÉ REPUBLIKY.

13

14


Stáhnout ppt "HLAVNÍ MĚSTO: BRATISLAVA POČET OBYVATEL: 5 396 168 NÁRODNOSTI: SLOVÁCI, MAĎAŘI, ROMOVÉ, ČEŠI STÁTNÍ ZNAK: STÁTNÍ VLAJKA:"

Podobné prezentace


Reklamy Google