Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Michael Faraday Viktorie Kotvaldová 2.E. narozen v roce 1791( Newington Butts na okraji Londýna) farní škola, učeň knihaře 1810-první pokusy v oboru elektřiny.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Michael Faraday Viktorie Kotvaldová 2.E. narozen v roce 1791( Newington Butts na okraji Londýna) farní škola, učeň knihaře 1810-první pokusy v oboru elektřiny."— Transkript prezentace:

1 Michael Faraday Viktorie Kotvaldová 2.E

2 narozen v roce 1791( Newington Butts na okraji Londýna) farní škola, učeň knihaře 1810-první pokusy v oboru elektřiny asistentem Humphrye Davyho profesorem chemie na Královské vojenské akademii ve Woolwichi vědecký poradce na Trinity house končí s výzkumnou prací kvůli zdravotnímu stavu, přednášky až do 1861 zemřel v roce 1867 v Hampton Court – na jeho počest byla pojmenována jednotka kapacity- 1 farad

3 Elektromagnetická rotace 1820 Christian Orted obejvil elektromagnetizmus- významný objev 1821 vyvrcholením Faradayových pokusů – objev elektromagnetické rotace- princip elektromotoru

4 Elektromagnetická indukce 1831 magnetické působení proudů doprovázeno zpětným působením na proudy

5 Faradayovy zákony měřením produktů rozkladu při elektrolýze objevil zákony elektrolýzy: 1. množství vyloučené látky závisí jen na množství prošlého náboje a je mu úměrné 2. k vyloučení kilovalu kterékoli látky je třeba téhož množství elektřiny,zvaného: Faradayův náboj (F0 = 9, C)

6 Faradayův efekt magnetické stáčení polarizační roviny látky jsou ovlivňovány magnetickými silami jeho výzkumy vedly k vytvoření teorie elektromagnetického pole práce byla dále rozvinuta W.Thomsonem a J. C. Maxwellem

7 Relativní permitivita objevil polarizaci dielektrika relativní eprmitivita: poměr kapacity C kondenzátoru vyplněného dielektrikem a kapacity C0 stejného vakuového kondenzátoru.


Stáhnout ppt "Michael Faraday Viktorie Kotvaldová 2.E. narozen v roce 1791( Newington Butts na okraji Londýna) farní škola, učeň knihaře 1810-první pokusy v oboru elektřiny."

Podobné prezentace


Reklamy Google