Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Sportovní akce - zvyšují návštěvnost turistů v různých zemích (profesionální sportovci či pouze věrní fanoušci)  V cestovním ruchu v dnešní době převažuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Sportovní akce - zvyšují návštěvnost turistů v různých zemích (profesionální sportovci či pouze věrní fanoušci)  V cestovním ruchu v dnešní době převažuje."— Transkript prezentace:

1

2  Sportovní akce - zvyšují návštěvnost turistů v různých zemích (profesionální sportovci či pouze věrní fanoušci)  V cestovním ruchu v dnešní době převažuje spíše pasivní účast než aktivní.

3

4  Největší účast – OH (světový význam, zájem návštěvníků)  MS, ME v různých sportech  Další méně známe soutěže – např. býčí zápasy ve Španělsku nebo sumo v Japonsku  V každém státě mají svojí typickou sportovní akci.

5

6  OH - největší sportovní událost moderní doby  Letní a zimní  Vznik: Řecko od roku 776 př.n.l. (Hérakles)  Obnovení roku 1896 pro LOH  Zimní roku 1924

7

8 - Poslední LOH se konaly v roce 2008 v Pekingu - Poslední zimní olympijské hry se konaly v roce 2010 ve Vancouveru

9  Nejbližší LOH se budou konat v roce 2012 v Londýně  V roce 2014 se budou konat zimní OH v Soči

10 Ptačí hnízdo Peking Zimní stadion v Soči

11  Další významnou světovou akcí jsou MS  MS v klasickém lyžování konané v Liberci v roce 2009  V souvislosti s touto akcí nebyla účast na cestovním ruchu, tak velká jak bylo předpokládané. Bohužel ani reklamní kampaň nepomáhala k zájmu lidí o vstupenky.

12

13  Sport a cestovní ruch - samostatná odvětví  Podobné cíle i celosvětovou významnost  Značný vliv má především sport na cestovní ruch.  Cíle: pomoci porozumět jiným kulturám, životním stylům a podporovat mír mezi lidmi.

14  Ekonomika - státní příjmy a výdaje  Pracovní příležitosti  Ubytovací a stravovací služby - ubytování na kolejích Harcov a stravování ve zdejších menzách (MS v lyžování)

15  Nové stadiony, sportovní arény a různé haly pro sportovní akce  Výstavba nových ubytovacích zařízení a renovace starších budov ( Harcovské koleje)  Nový stadion vyroste i v Londýně pro nastávající LOH – Olympic Stadium

16


Stáhnout ppt " Sportovní akce - zvyšují návštěvnost turistů v různých zemích (profesionální sportovci či pouze věrní fanoušci)  V cestovním ruchu v dnešní době převažuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google