Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Milana Reichlová. 1) sebeuvědomění a sebekontrola jako složka emoční inteligence 2) myšlenka emoce reakce 3) příklad 4) schéma sociálních interakcí 6)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Milana Reichlová. 1) sebeuvědomění a sebekontrola jako složka emoční inteligence 2) myšlenka emoce reakce 3) příklad 4) schéma sociálních interakcí 6)"— Transkript prezentace:

1 Milana Reichlová

2 1) sebeuvědomění a sebekontrola jako složka emoční inteligence 2) myšlenka emoce reakce 3) příklad 4) schéma sociálních interakcí 6) cvičení 5) test 6) použité zdroje

3 sebeuvědomění ( sebepoznání ) sebeovládání empatie motivace sociální dovednosti

4 objevují se na základě vnějších podnětů těžké, ale důležité rozlišit ! myšlenka - poznávací proces emoce - spontánní prožitkový důsledek podnětu reakce - fyzická odpověď ovlivněná emocí schopnost je rozlišit = klíč k efektivnímu sebeuvědomování a následné odpovídající akci k AKCI SE SAMI ROZHODUJEME REAKCE SE NÁM „DĚJE“

5 „ Křičela na mě, to znamená, že mě nenávidí.“ velmi pravděpodobně chybná dedukce člověk si pak bere určité věci moc osobně soustředí se na to špatné negativní vliv na osobní vztahy ( sociální interakce )

6 pocity 2.osoby jednání 1.osoby jednání 2.osoby pocity 1.osoby reakcí na ně jsou projeví se reakcí na ně jsou projeví se

7 ve dvojici si vyzkoušejte situaci podle předloženého schématu námět: 1.osoba pronese na adresu 2.osoby: „ Zase jdeš pozdě“. varianty: a) oprávněná výtka b) neoprávněná kritika - Jak se může vyvíjet další komunikace ? - Může některá z osob změnit její průběh a výsledek ? - Jak například ?

8 pomocí pracovního listu si můžete vyzkoušet svoji schopnost rozlišit myšlenku, emoci a reakci

9 GORDONOVÁ, Claire. Jste výjimeční?: přes 150 testů, které vám pomohou objevit a rozvinout vaši přirozenou inteligenci. 1. vyd. Praha: Fortuna Print, 2003. ISBN 80-732-1094-0.


Stáhnout ppt "Milana Reichlová. 1) sebeuvědomění a sebekontrola jako složka emoční inteligence 2) myšlenka emoce reakce 3) příklad 4) schéma sociálních interakcí 6)"

Podobné prezentace


Reklamy Google