Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_143_Výlet-slovní úlohy AUTOR: Jana Dzubáková ROČNÍK, DATUM:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_143_Výlet-slovní úlohy AUTOR: Jana Dzubáková ROČNÍK, DATUM:"— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: NÁZEV: VY_32_INOVACE_143_Výlet-slovní úlohy AUTOR: Jana Dzubáková ROČNÍK, DATUM: 3., VZDĚL. OBOR, TÉMA: Matematika, Sčítání do 100 bez přechodu ČÍSLO PROJEKTU: OPVK 1.4

2 Anotace Materiál je určen žákům 3.ročníku k opakování sčítání do 100 bez přechodu pomocí slovních úloh. Děti se také učí orientovat se v tabulce, hledat v ní, zapisovat správné výsledky. Žáci si i trénují tvoření slovních úloh, otázek, odpovědí.

3 O prázdninách se chodí na výlety, našlapou se nějaké kilometry a ty se dají následně počítat, pojďme do toho.

4 Pavel a Jana se svými rodiči vyráželi každý den na výlety, denně chodili pěšky na turisticky zajímavá místa nebo se jen tak kochali krásnou přírodou. V pondělí ušli dopoledne 7 km a odpoledne 10 km. Kolik km ušli za celý den? POÚTSTČTPÁSONE Dopoledne km Odpoledne km Celkem km141015

5 POÚTSTČTPÁSONE Dopoledne km Odpoledne km Celkem km Podívej se na správné řešení a odpovídej na otázky: Kolik km ušli v úterý dopoledne? Kolik km ušli v neděli odpoledne? Ušli v pondělí a ve středu dohromady 27 km? Který den ušli nejvíce km? Který den ušli nejméně km? Ušli za celý týden 100 km? Které dny ušli stejný počet km? Tvoř další podobné otázky, zkus nějakou originální, zajímavou.

6 Pokud jsi správně doplnil všechna čísla do tabulky, správně jsi odpověděl na otázky a ještě jsi zvládl vymyslet otázku, jsi VÝBORNÝ POČTÁŘ

7 Citace


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_143_Výlet-slovní úlohy AUTOR: Jana Dzubáková ROČNÍK, DATUM:"

Podobné prezentace


Reklamy Google