Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Řeka Dyje pramení na Jihlavsku na Českomoravské Vysočině. Vlastní Dyje vzniká na soutoku s rakouskou Dyjí / Thaya / pod městem Raabs an del Thaya v.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Řeka Dyje pramení na Jihlavsku na Českomoravské Vysočině. Vlastní Dyje vzniká na soutoku s rakouskou Dyjí / Thaya / pod městem Raabs an del Thaya v."— Transkript prezentace:

1

2

3 Řeka Dyje pramení na Jihlavsku na Českomoravské Vysočině. Vlastní Dyje vzniká na soutoku s rakouskou Dyjí / Thaya / pod městem Raabs an del Thaya v Rakousku. Údolí řeky má kaňonovitý charakter. Oblast mezi Vranovem nad Dyji a Znojmem byla vyhlášena v roce 1991 Národním přírodním parkem. V okolí říčních meandrů se nacházejí unikátní rostlinná a živočišná společenství. Za Břeclaví řeka tvoří státní hranici. Dyje končí svoji 235 km dlouhou cestu soutokem s řekou Moravou pod Lanžhotem na česko – rakousko - slovenském trojmezí v takzvaném Dyjském trojúhelníku.

4

5 Hrad Bítov

6 Vranov nad Dyjí

7 Hardegg Rakousko

8 Thaya Rakousko

9 Thaya

10

11

12

13 Znojmo

14 U Dolních Věstonic

15

16

17

18

19 Břeclav

20 Soutok s Moravou u Lanžhota


Stáhnout ppt "Řeka Dyje pramení na Jihlavsku na Českomoravské Vysočině. Vlastní Dyje vzniká na soutoku s rakouskou Dyjí / Thaya / pod městem Raabs an del Thaya v."

Podobné prezentace


Reklamy Google