Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Všechny keramické výrobky dekorované barvami, drahými kovy, obtisky, nebo jinými dekoračními materiály a postupy se musí vypálit.  Vypálením se dekorační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Všechny keramické výrobky dekorované barvami, drahými kovy, obtisky, nebo jinými dekoračními materiály a postupy se musí vypálit.  Vypálením se dekorační."— Transkript prezentace:

1

2  Všechny keramické výrobky dekorované barvami, drahými kovy, obtisky, nebo jinými dekoračními materiály a postupy se musí vypálit.  Vypálením se dekorační materiály vytaví a pevně spojí s glazurou.

3  Energeticky úsporné s rovnoměrně rozloženou teplotou.  Možností optimálního využití pecního prostoru a automaticky řízenou vypalovací a chladící křivkou.

4  Stolové  Komorové  Vozokomorové

5

6 Zdroj : Ruční malba – autoři Jiří chládek a Roman Široký ; ISBN 86-86821-12-9

7  Pec pro výpal dekorovaných výrobků naglazurovými a vtavnými barvami.  Vypalovací teplota 750 – 1300°C.  Vysoká flexilibita pece je dosažena vysokým počtem zabudovaných tepelných a regulačních skupin.  Nakládací stoly jsou opatřeny pálícími pomůckami a stojánky.

8 Zdroj : Ruční malba – autoři Jiří Chládek a Roman Široký ; ISBN 86-86821-12-9

9  Infračervená malokapacitní pec do teploty 900°C.  Topné elementy s reflektory v podlaze pece.  Pálící cyklus pod 3 hodiny.

10

11  K zažíhání dekorů se převážně používají periodické pece.  Jsou komorové pro výpal do 1000°C.  Objem se pohybuje od o,5- 2 m kubických.

12

13  Výpal do 900°C.  Automaticky řízený výpal.  Topné spirály jsou uloženy na keramických topných trubicích.  Otop z pěti stran.  Několikavrstvá tepelná izolace z lehčených žáruvzdorných materiálů.  Automaticky řízená odvětrávací klapka.

14

15

16  Pecní agregáty vozokomorové používají speciální vylehčené pálící pomůcky stavebnicového typu, které umožňují nakládku a vykládku mimo pecní prostor.

17  Dekorované výrobky se vkládají do prostoru pece na pálící desky.  Děrované desky jsou z AKC oceli.  Staví se na stojky ( štendry) z žáruvzdorného keramického materiálu.  Výrobky se v peci nesmí dotýkat.  Některé výrobky se prokládají trojnožkami.

18

19

20

21

22  Průměrná teplota zažíhání se pohybuje kolem 800°C.  Pálící křivka je řízena počítačem.  Výpal v komorové peci trvá přibližně 5 hodin.  Při chlazení se pec pomalu pootvírá aby nedošlo k popraskání výrobků.

23

24  Jaké znáte pece pro výpal naglazurové dekorace?

25  Pece pro výpal nagl. dekorace známe:  stolové  komorové  vozokomorové

26  Jak se loží výrobky do komorové pece?

27  Dekorované výrobky se vkládají do prostoru pece na pálící desky.  Děrované desky jsou z AKC oceli.  Staví se na stojky ( štendry) z žáruvzdorného keramického materiálu.  Výrobky se v peci nesmí dotýkat.  Některé výrobky se prokládají trojnožkami.

28  Jak probíhá zažíhání dekoru ?

29  Průměrná teplota zažíhání se pohybuje kolem 800°C.  Pálící křivka je řízena počítačem.  Výpal v komorové peci trvá přibližně 5 hodin.  Při chlazení se pec pomalu pootvírá aby nedošlo k popraskání výrobků.


Stáhnout ppt " Všechny keramické výrobky dekorované barvami, drahými kovy, obtisky, nebo jinými dekoračními materiály a postupy se musí vypálit.  Vypálením se dekorační."

Podobné prezentace


Reklamy Google