Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Doping Michael Vojtášek. Doping  Jako doping se ve sportu označuje používání pravidly zakázaných podpůrných látek a prostředků. Jejich efektem je zlepšení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Doping Michael Vojtášek. Doping  Jako doping se ve sportu označuje používání pravidly zakázaných podpůrných látek a prostředků. Jejich efektem je zlepšení."— Transkript prezentace:

1 Doping Michael Vojtášek

2 Doping  Jako doping se ve sportu označuje používání pravidly zakázaných podpůrných látek a prostředků. Jejich efektem je zlepšení výkonu, snížení únavy nebo pocitu únavy a povzbuzování k dalším výkonům.

3 Doping  Doping se vyskytoval již od starověku (např. gladiátoři používali směs medu a alkoholu). Ve vrcholných sportovních soutěžích je intenzívně sledován od poslední čtvrtiny 20. století a bývá pravidelně příčinou řady skandálů.

4 Doping  Kvůli možnému dopingu jsou vrcholoví sportovci povinni ihned po skončení soutěží odevzdávat vzorky moči k analýze, případný pozitivní výsledek testu vede zpravidla k diskvalifikaci sportovce ze soutěže a k odebrání medaile a jiných ocenění.

5 Zákazy  Mezinárodní olympijský výbor a lékařská komise zakazují:  podávání látek, které patří do zakázaných skupin: stimulancia stimulancia narkotika narkotika anabolické steroidy anabolické steroidy diuretika diuretika peptidy a glykoproteinové hormony peptidy a glykoproteinové hormony  užití dalších dopingových metod: krevní doping krevní doping farmakologické, chemické a fyzikální manipulace farmakologické, chemické a fyzikální manipulace

6 Doping  Dále jsou definovány látky a skupiny látek, které podléhají jistým omezením (alkohol, cannabinoidy, lokální anestetika, kortikosteroidy a beta-blokátory).  Při nemoci je možno léčit léky, které obsahují dopingové látky, ale sportovec nesmí začít trénovat nebo dokonce nesmí nastoupit na závod, dokud látka z těla nezmizí.  U anabolických steroidů, hormonů a diuretik může jejich užívání dopingový komisař kontrolovat po celý rok.

7 Obrázky

8 Zdroj  Text : http://cs.wikipedia.org/wiki/Doping http://cs.wikipedia.org/wiki/Doping  Obrázky : http://im.sport.cz/396/13966-article-tqpcf.jpg http://cbogh.files.wordpress.com/2007/07/doping.jpg http://www.peterkuper.com/health/steroid.JPG http://www.bicycle.net/wp-content/uploads/2007/04/no-doping.jpg http://www.maksimalno.com/slike/sport/doping.jpg http://bp2.blogger.com/_DimeX- nxhCI/RyLyKU89hZI/AAAAAAAAA1Q/iXu0UciAlOQ/s400/doping.jpg http://bp2.blogger.com/_DimeX- nxhCI/RyLyKU89hZI/AAAAAAAAA1Q/iXu0UciAlOQ/s400/doping.jpg http://www.wissenschaft- online.de/sixcms/media.php/591/04dopingJensgoetzke_0214.jpg http://www.wissenschaft- online.de/sixcms/media.php/591/04dopingJensgoetzke_0214.jpg http://www.sf.tv/webtool/data/pics/sporteventstdf06artikel/rad_doping_s amstag_szq.jpg http://www.sf.tv/webtool/data/pics/sporteventstdf06artikel/rad_doping_s amstag_szq.jpg

9 Můj názor…  Myslím jsi, že braní dopingu kvůli vitězství v dnešní době nemá smysl.Dnes již existuje mnoho metod jak doping v těle osoby nalézt, a tak braním dopingu je jasné, že budete diskvalifikování z disciplíny, nebo hůř ze světa sportu.

10 Autor: Michael Vojtášek Použité programy: MS PowerPoint, IE Informace: viz. Zdroj Konec


Stáhnout ppt "Doping Michael Vojtášek. Doping  Jako doping se ve sportu označuje používání pravidly zakázaných podpůrných látek a prostředků. Jejich efektem je zlepšení."

Podobné prezentace


Reklamy Google