Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Telefonická poradenská linka pro pedagogy Statistika hovorů listopad 2009 - červen 2010 srpen 2010 Mgr. Anna Rollová, František Šuranský.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Telefonická poradenská linka pro pedagogy Statistika hovorů listopad 2009 - červen 2010 srpen 2010 Mgr. Anna Rollová, František Šuranský."— Transkript prezentace:

1 Telefonická poradenská linka pro pedagogy Statistika hovorů listopad 2009 - červen 2010 srpen 2010
Mgr. Anna Rollová, František Šuranský IPPP ČR

2 Poradenská linka pro pedagogy
Je podpůrnou službou pedagogickým pracovníkům. Umožňuje anonymní kontakt a je k dispozici na těchto telefonních číslech: V pracovních dnech od 8.00 do 16.00 (zpoplatněno dle tarifních pásem v rámci ČR) Webové stránky projektu:

3 Zaměření poradenské linky
Poradenská linka je primárně cílena na pedagogické pracovníky v rámci celé České republiky, kterým napomáhá při řešení problémových výchovných situací týkajících se školního prostředí. Určena je zejména těm, kteří nemají možnost dlouhodobě konzultovat problematické a kritické situace s pomocí školského poradenského zařízení, případně s vlastním školním psychologem či speciálním pedagogem. Linka také shromažďuje kontakty na instituce, které mohou být pedagogy využity; jako jsou pedagogicko-psychologické poradny, psychologové a psychiatři, linky důvěry určené pro celou populaci, seznam specializovaných linek telefonické krizové pomoci, krizová centra a jiné.

4 Poradenská linka pro pedagogy
Linka zahájila činnost v listopadu roku 2009 Je obsazena dvěma stálými pracovníky, kteří jsou vyškoleni v telefonické krizové intervenci či mají započatý terapeutický výcvik. Pracovník linky je povinen zachovávat naprostou mlčenlivost a respektovat anonymitu klienta v souladu s etickým kodexem linek důvěry. Pracovník během hovoru podporuje volajícího a pomáhá mu nalézt řešení otázek, se kterými se na linku obrátil. Poskytuje informace a kontakty potřebné k dalšímu postupu pedagoga.

5 Propagace linky Na stránkách IPPP ČR
Na webových stránkách projektu RŠPP Na webových stránkách MŠMT Ve spolupráci s ČMPS na webových stránkách asociace či ve čtvrtletníku Vytvoření propagačního letáků em informována všechna školská zařízení v ČR em zaslaná informace spolupracujícím školním psychologům a psycholožkám v rámci projektu VIP II. em informovány PPP, SVP a linky důvěry v celé ČR Poradenská linka byla zahrnuta v rámci propagace celého projektu v Učitelských novinách č. 8 . Článek v publikaci „Evaluace a diagnostika pro ředitele školy ZŠ“. Rozhovor pro Učitelské noviny a článek v Týdeníku školství. K propagaci služeb linky jsou zvažována další periodika jako je Psychologie dnes .

6 Propagace linky V průběhu ledna byla natočena reportáž o fungování a poselství poradenské linky českou televizí a odvysílána byla v Událostech ČT ( ). V souvislosti s tím byl uveřejněn článek na ct24.cz ( ). byl uveřejněn článek v Lidových novinách ( ). byl uskutečněn přímý vstup v 7:50 hodin do Českého rozhlasu 2 – Praha. Od je linka prezentována na Portále o školství a vzdělávání (

7 189 hovorů + 8 osobních konzultací
Statistika hovorů Celkový počet do : 189 hovorů + 8 osobních konzultací Čas hovorů: Průměrný čas veškerých kontaktů: 7 min Průměrný čas poradenských hovorů: 20 min Pohlaví volajících: zejména ženy

8 Druh kontaktů

9 Délka kontaktů

10 Vývoj volajících v průběhu monitorovaného období

11 Zastoupení cílové skupiny

12 Nejčastější témata pedagogů

13 Zastoupení pedagogů dle ISCED

14 Vývoj volajících pedagogů v průběhu monitorovaného období

15 Děkujeme za pozornost. Mgr. Anna Rollová, František Šuranský


Stáhnout ppt "Telefonická poradenská linka pro pedagogy Statistika hovorů listopad 2009 - červen 2010 srpen 2010 Mgr. Anna Rollová, František Šuranský."

Podobné prezentace


Reklamy Google