Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

První čtení – knihy pro začínající čtenáře

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "První čtení – knihy pro začínající čtenáře"— Transkript prezentace:

1 První čtení – knihy pro začínající čtenáře
Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu „Inovace studijních oborů na PdF UHK“ reg. č. CZ.1.07/2.2.00/ Galina Pastorová První čtení – knihy pro začínající čtenáře

2 Jak poznám edici první čtení
Edice první, druhé, třetí čtení je patrná na první pohled. Logo edice je umístěno na obálce knihy v pravém horním rohu. Obrázek dostupný z:

3 Myš a krtek, zbrusu nový den
Název: Myš a krtek, zbrusu nový den Autor: Yee Wong Herbert Rok vydání: 2014 Nakladatelství: Albatros Žánr: autorská pohádka se zvířecím hrdinou Obrázek dostupný z:

4 Anotace (Databáze knih cz)
Krtek měl trudné ráno. Našel kalhoty i košili prožrané od molů. Takhle přece nemůže jít ven. Omotal se šálou, aby díry nebyly vidět, a zaběhl za Myškou. Myška si naštěstí věděla rady. Vyrobila legrační záplaty na kalhoty a Krtek zase přišil žaludové knoflíky a měl oblečení zase zbrusu nové. Ze starých věcí udělali nové! Nejen z děravých kalhot. Ale také ze staré pneumatiky vyrobili zbrusu novou houpačku pro Myšku.

5 Další knihy od autora Myš a Krtek, opeření kamarádi (2013)
Myš a Krtek, dobří sousedé (2012) Myš a Krtek, kouzelníci (2012) Myš a krtek, kouzelníci (2012)

6 Pavlík sám na světě Název: Pavlík sám na světě Autor: Sigsgaard Jens
Rok vydání: 2014 Nakladatelství: Albatros Žánr: příběh s dětským hrdinou, dobrodružství Obrázek dostupný z:

7 Anotace (Databáze knih cz)
Pavlík se probudil a zjistil, že je doma sám. Ale nejen doma, je sám na celém světě. Pavlík je moc rád, že je SÁM. Může si dělat, co se mu zachce, jít kamkoliv a vzít si, na co jen pomyslí. Dokonce jede sám i tramvají… Jak dlouho asi Pavlíkovi radost vydrží? Je opravdu tak úžasné zůstat úplně sám? Jak to s Pavlíkem dopadne a jaká zažije dobrodružství? Dočteme se v knížce psané v krátkých větách, velkými písmeny.

8 Další knihy od autora Tajemství oranžové kočky (1968)
Deset spisovatelů (jedním z nich byl Sigsgaard, Jens) z různých zemí světa se spojilo, aby pátralo po tajemství oranžové kočky. S jejich pomocí chlapec David se svými přáteli prožívá různá dobrodružství při odhalování této pohádkově detektivní záhady. Malé děti,kterým je tato knížka určena, budou pátrat s nimi.

9 PÍSMENKA A PAN ANTONÍN Název: Písmenka a pan Antonín
Autor: Závadová Kateřina Rok vydání: 2013 Nakladatelství: Albatros Žánr: autorská pohádka Obrázek dostupný z:

10 Anotace (Databáze knih cz)
Písmenka S a Z bydlí v jednom domečku, ale někdy to mezi nimi skřípe. S se z každé povinnosti vykroutí a o kamarádovi Z říká, že by udělal lépe, kdyby si obrousil hrany. Přesto se nakonec vždycky usmíří, vždyť spoustu práce musejí dělat společně! Jednou A přivede k rybníku pana Antonína. Budou si s ním ostatní písmenka rozumět? A jak to dopadne, když se objeví strážník? Dál už ani slovo, přečtěte si to sami. Stačí otevřít knížku – je plná písmenek!

11 Další knihy od autora O čarodějnicích (1996) O trpaslících (1996)
O čertech (1997) Pohádková abeceda z Albatrosu (2004) To nejlepší z večerníčků 1 (2005) To nejlepší z večerníčků 2 (2005) Pohádkový slabikář - Šípková Růženka (2008) Pohádky o písmenkách (2011)

12 Bubáček a myšoplaš Název: Bubáček a Myšoplaš
Autor: Krolupperová Daniela Rok vydání: 2013 Nakladatelství: Albatros Žánr: pohádkový příběh s dětským hrdinou, detektivní Obrázek dostupný z:

13 Anotace (Databáze knih cz)
Lukáš má báječného kamaráda. Není to kluk ani holčička, dokonce ani pes či kočička. Je to hodné strašidýlko Bubáček. Však už ho možná znáte z první knížky! Tentokrát oba kamarádi řeší záhadu ztracených jízdních kol. Bubáčkovi totiž každou noc zmizí krásné kolo, na kterém přes den drandí po Lukášově pokoji. Kdo krade kola? Dozvíme se v knize.

14 Další knihy od autora Atlas strašidel (2006)
Putování za nejmocnějším kouzlem (2007) Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě (2009) Josífkův pekelný týden (2010) Já se nechtěl stěhovat (2010) Tygří trápení - Zítra v ZOO! (2011) Rybí sliby (2011) Policejní křeček (2013)

15 Policejní křeček (Databáze knih cz) - druhé čtení
Pes ve službách zákona dnes nikoho nepřekvapí. Ale policejní křeček? A opravdu jeden takový existuje! Jmenuje se Bruno a žije v teráriu u druháka Jirky. Když se ukáže, že křeček mluví, Jirka zajásá, takového kamaráda nikdo nemá. Zvídavý křeček se naučí i číst, a zatouží poznat svět za dveřmi domu. Jednoho dne se Bruno skutečně dostane ven a přihodí se něco neuvěřitelného. Z drobného hlodavce se stane postrach zlodějů v širokém okolí! Obrázek dostupný z:

16 Za zvířátky do lesa Název: Za zvířátky do lesa
Autor: Kovaříková Zuzana Rok vydání: 2010 Nakladatelství: Albatros Žánr: autorské pohádky se zvířecím hrdinou Obrázek dostupný z:

17 Anotace (Databáze knih cz)
Deset krátkých příběhů o lesních zvířátkách: o kolouškovi, který si vyrazil na malý výlet, o vychytralé lišce, o mlsném srnečkovi, o tom, proč mají jezevci v kožichu černý pruh. A taky, jak daňka zastihla letní bouřka, jak si své bodlinky ozdobili malí ježci, o statečné veverce, zvědavém rysovi a králíkovi s dlouhýma ušima. Nakonec se dozvíte, jak divoká prasata vynalézavě zachránila malé obyvatele před lesním požárem. Vyprávění jsou doplněna drobným „naučným“ popisem zvířete.

18 Další knihy od autora Pranostiky. Rokem krok za krokem (2006)
Nejkrásnější pohádky o psech (2007) Nejkratší pohádky (2008) Za zvířátky k vodě (2012)

19 Za zvířátky k vodě (Databáze knih cz)– Třetí čtení
Volně navazuje na knihu Za zvířátky do lesa. Tentokrát vychází v edici Třetí čtení, ale určitě se hodí i pro mladší zvídavé děti. Barevně ilustrované pohádky propojené s poznáním rozšíří vědomosti nejen dětem. Obrázek dostupný z:

20 Sedm pohádek pro malé myšky
Název: Sedm pohádek pro malé myšky Autor: Lobel Arnold Rok vydání: 2013 Nakladatelství: Albatros Žánr: autorské pohádky se zvířecím hrdinou Obrázek dostupný z:

21 Anotace (Databáze knih cz)
Sedm malých myšáků prosí tatínka, aby jim vyprávěl hezkou pohádku na dobrou noc. A když myšáčci slíbí, že pak už budou opravdu chrupat, pustí se tatínek do povídání. A vypráví ne jednu pohádku, ale hned sedm – každý myšák bude mít svou! Ta první je o studni splněných přání, další o myšce a mracích, následuje příběh o velmi velkém myšákovi a velmi malém myšákovi, o myši a větru, výletě, koupeli, o starém mrzoutovi.

22 Další knihy od autora Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc (1995)
Kvak a Žbluňk jsou kamarádi(2007) Kvak a Žbluňk se bojí rádi(2008) Myška a pohádková polívka(2011)

23 Použité zdroje Databáze knih.cz   [online]. Knihy [cit ]. Dostupné z: Národní knihovna České republiky, [online]. Obalky knih [cit ]. Dostupné z: YEE, Wong Herbert. Myš a Krtek, zbrusu nový den. 1. vyd. Praha: Albatros, s. První čtení. ISBN SIGSGAARD, Jens. Pavlík sám na světě. 1. vyd. V Praze: Albatros, s. První čtení. ISBN ZÁVADOVÁ, Kateřina. Písmenka a pan Antonín. 1. vyd. Praha: Albatros, s. První čtení. ISBN

24 Použité zdroje Krolupperová, Daniela. Bubáček a Myšošlap. 1. vyd. V Praze: Albatros, s. První čtení. ISBN Krolupperová, Daniela. Policejní křeček. 1. vyd. V Praze: Albatros, s. Druhé čtení. Už si čteme sami. ISBN Kovaříková, Zuzana. Za zvířátky do lesa. 1. vyd. V Praze: Albatros, s. První čtení. ISBN Kovaříková, Zuzana. Za zvířátky k vodě. 1. vyd. V Praze: Albatros, s. Třetí čtení. ISBN Lobel, Arnold. Sedm pohádek pro malé myšky. 1. vyd. Praha: Albatros, s. První čtení. ISBN


Stáhnout ppt "První čtení – knihy pro začínající čtenáře"

Podobné prezentace


Reklamy Google