Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

=by=Beleven= Terryho Pratchetta. Zeměplocha je smyšlený svět fantasy autora Terryho Pratchata. Zeměplocha je vlastně jakási placatá deska, kterou podpírají.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "=by=Beleven= Terryho Pratchetta. Zeměplocha je smyšlený svět fantasy autora Terryho Pratchata. Zeměplocha je vlastně jakási placatá deska, kterou podpírají."— Transkript prezentace:

1 =by=Beleven= Terryho Pratchetta

2 Zeměplocha je smyšlený svět fantasy autora Terryho Pratchata. Zeměplocha je vlastně jakási placatá deska, kterou podpírají čtyři sloni stojící na 16 000 kilometrů dlouhe želvě A`Tuin, která pluje vesmírem neznámo kam.

3 Terry Pratchett To je on: Veselý Chlapík… Můj nejoblíbenější autor humorné fantasy. Napsal už 30 knih o Zeměploše a stále píše další.

4 =by=Beleven= Ankh-Morpork Největší, nejrušnější a nejšpinavější město Zeměplochy Většina knih se odehrává právě zde. Technicky je město rozděleno na různé cechy. Ve městě vládne Patricij. Je zde spoustu důležitých budov.

5 =by=Beleven= Neviditelná univerzita Ankh-Morpork Neviditelná univerzita Hlavní sídlo mágů na Zeměploše Někteří členové sboru NU: Vzoromil Výsměšek Současný arcikancléř Neviditelné Univerzity. Děkan Neviditelné univerzity Jestliže hrozí jakékoliv nebezpečí, je vždy mezi prvními, kdo se chopí své hole a pobíhá po celém ústavu s přihlouplými výkřiky. Rozšafín Ctibum Rozšafín Ctibum Čerstvý mág a nejmladší člen univerzitního sboru. Tichý a přemýšlivý. Tichý a přemýšlivý.

6 =by=Beleven= Neviditelná univerzita:Knihovna Ankh-Morpork Neviditelná univerzita:Knihovna Zavazadlo:Mrakoplaš ho dostal darem od prvního zeměplošského turisty Dvoukvítka. Zavazadlo se pohybuje na stovce nožiček Knihovník je lidoop. Nebyl vždy orangutanem, ale zaklínadlo proměnilo "lidského" knihovníka v orangutana. Mrakoplaš nosí klobouk s nápisem MÁK. Ve skutečnosti neumí jediné pořádné zaklínadlo. V nynější době pomáhá knihovníkovi. Je velice zbabělý a otevřeně to přiznává. Jediné, co v životě usilovně hledá, je nuda.

7 =by=Beleven= Město Ankh-Morpork Město Lord Havelock Vetinari. Patricij města Ankh- Morporku a zakladatel jeho současného ekonomického rozkvětu. Noční Hlídka Sir Samuel Elánius V poslední době prodělal velikou změnu: z kapitána Noční hlídky topícího se v alkoholu, na hlavního velitele nové Městské hlídky. Je to současně bojovník za práva jednotlivce. Karotka Rudykopalsson Kapitán Karotka je čestný, odvážný,rozhodný a zásadový muž, pro kterého je právo vším.

8 =by=Beleven= SMRT´ Smrť KONEC NADĚJÍ, PŘÍTEL OPUŠTĚNÝCH,TIŠITEL BOLESTÍ Jezdí na bílém koni, který se jmenuje Truhlík. Miluje kočky. A je tady ještě jedna věc. Nemá vůbec žádnou představivost. Protkává celou sérii Zeměplochy a v každém díle se alespoň na chvíli objeví. Krysí Smrť Kostřička hlodavce v černé róbičce s kápí, která má na starosti krysy, myši, tarbíky, morčata.

9 =by=Beleven= Lancre Další důležitá oblast Zeměplochy: Lancre je království na úpatí hor Beraní hlavy. Směrem na Střed sousedí s Ploskolebčí horou. Populace: ±500 Export: železo, zlato, lidé. Lidé jsou největší vývozní artikl. Toto malé království vyprodukovalo mnoho mágů a velké množství lidí, kteří odešli hledat štěstí do světa.

10 =by=Beleven= Zeměplocha A to je tak všechno co o tom všem vím nebo jsem si zjistil…..


Stáhnout ppt "=by=Beleven= Terryho Pratchetta. Zeměplocha je smyšlený svět fantasy autora Terryho Pratchata. Zeměplocha je vlastně jakási placatá deska, kterou podpírají."

Podobné prezentace


Reklamy Google