Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020304 Název: Draw – objekty Autor: Mgr. Vojtěch.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020304 Název: Draw – objekty Autor: Mgr. Vojtěch."— Transkript prezentace:

1 Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020304 Název: Draw – objekty Autor: Mgr. Vojtěch Horák Ročník: druhý osmiletého gymnázia Doporučený čas:10 – 15 minut Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Gymnázium Broumov“ v OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, reg. č. CZ.1.07/1.5.00/34.0219. Stručná anotace Materiál seznamuje žáky s objekty (obdélník, čtverec, kružnice atp.) v prostředí Corel Draw X6.

2 CorelDRAW Objekty Co jsou objekty Vložení objektu Výplň objektu Správce objektů Pořadí objektů

3 Co jsou objekty Objektem je každý tvar, křivka nebo malba Každý objekt má určité vlastnosti, které můžeme měnit – Velikost – Natočení – Barva … Objekty mohou být kdykoli (i zpětně) upraveny

4 Vložení objektu Nástroj pro vložení objektu nalezneme na postranním panelu nástrojů Vybereme požadovaný nástroj a objekt vytvoříme Obdélník Čtverec Elipsa Kružnice Mnohoúhelník Další tvary

5 Vložení objektu Ve správci objektů je každý objekt na kresbě, tedy i námi vytvořený obdélník

6 Barva objektu Jednou z mnoha vlastností obdélníku je jeho výplň – Přepni na nástroj VÝBĚR (na postranním panelu úplně nahoře) – Klikni na vytvořený objekt a poté vyber barvu z palety

7 Úkol Vlož do kresby několik objektů a vyplň je libovolnou barvou – Inspirací ti může být následující obrázek

8 Správce objektů Všechny objekty, které jsou v kresbě, jsou zobrazeny v ukotvitelném panelu SPRÁVCE OBJEKTŮ

9 Překrývání objektů Objekty jsou srovnány ve vrstvách, které se překrývají Nejvyšší položka ve správci objektů je vrstvou nejvyšší Podívejme se na příklad z minulého snímku: Obdélník na druhém obrázku byl přetažen myší na první pozici Je nyní v nejvyšší vrstvě – překrývá ostatní 1. 2.

10 Otázky a úkoly Na úkolu č. 1 vyzkoušejte překrývání Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vojtěch Horák. Při zpracování byl použit SW CorelDRAW X6 ve verzi 16.0.0.707.


Stáhnout ppt "Gymnázium, Broumov, Hradební 218 Tematická oblast: Informační a komunikační technologie Číslo materiálu: E020304 Název: Draw – objekty Autor: Mgr. Vojtěch."

Podobné prezentace


Reklamy Google