Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ARAGONIT Tereza Malinová IX. D. Něco málo o aragonitu Používá se jen pro sběratelské účely – do šperku nejsou použitelné, protože aragonit je příliš měkký.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ARAGONIT Tereza Malinová IX. D. Něco málo o aragonitu Používá se jen pro sběratelské účely – do šperku nejsou použitelné, protože aragonit je příliš měkký."— Transkript prezentace:

1 ARAGONIT Tereza Malinová IX. D

2 Něco málo o aragonitu Používá se jen pro sběratelské účely – do šperku nejsou použitelné, protože aragonit je příliš měkký Využití: jako dekorativní kámen (travertin, onyx) Aragonit je v přírodě poměrně běžný, vyskytuje se ve velmi rozmanitých podobách a vzniká v rozličných prostředích Buduje schránky některých organismů jako jsou měkkýši a koráli.

3 Barva aragonitu Aragonit muže být: bezbarvý, bílý, žlutý, zelený, šedý, fialový, červený, modrý,hnědý, zlatý, průhledný až neprůhledný, skelně až mastně lesklý

4 Léčebné užití aragonitu(CaCO 3 ) Tiší vnitřní neklid, tiky a křeče, posiluje imunitní systém. Pomáhá při potížích s ploténkami, při ukládání vápníku. Léčí Reynaudovu chorobu. Dodává energii a rozehřívá tělo.

5 Vlastnosti Náleží projektivní energii, elementu ohně a planetě Mars Dodává energii, uzemňuje Čistí energetické bloky, ruší geopatogenní zóny Učí nás trpělivosti, vstřícnosti, spolehlivosti, toleranci a přizpůsobivosti Pomůže v okamžicích napětí Chrání před citovým nátlakem a zlostí Vhodný pro meditace, podporuje duchovní růst

6 Nejznámější naleziště: V České republice se nejvíce nalezišť s výskytem aragonitu nachází v Českém středohoří a v Doupovských horách, tedy vulkanických pohořích. U nás můžeme aragonity vzhledu železného květu spatřit ve Zbrašovských aragonitových jeskyních v Teplicích nad Bečvou, jižně od Hranic na Moravě. Ve světě: Maroko, Španělsko, Namibie

7 Pár obrázků na konec...

8

9

10

11 KONEC ® Tereza Malinová IX.D


Stáhnout ppt "ARAGONIT Tereza Malinová IX. D. Něco málo o aragonitu Používá se jen pro sběratelské účely – do šperku nejsou použitelné, protože aragonit je příliš měkký."

Podobné prezentace


Reklamy Google