Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Na zadečku se nachází skákací aparát, tvořený skákací vidlicí a záchytkou. V klidovém stavu je vidlice držena záchytkou, po jejím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Na zadečku se nachází skákací aparát, tvořený skákací vidlicí a záchytkou. V klidovém stavu je vidlice držena záchytkou, po jejím."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14 Na zadečku se nachází skákací aparát, tvořený skákací vidlicí a záchytkou. V klidovém stavu je vidlice držena záchytkou, po jejím uvolnění se vymrští a katapultuje živočicha do výše. U půdních chvostoskoků však skákací aparát často chybí.

15

16

17 22.hodina ČLENOVCI LESA– Korýši, vzdušnicovci b) KORÝŠI tělo kryje krunýř (tzv. vnější kostra) stinka obecná – ve vlhku (pod kameny, listím, kůrou) c) VZDUŠNICOVCI- dýchají vzdušnicemi:  Mnohonožky  2 páry nohou na každém článku trupu  Stonožky  ploché tělo  1 pár silných nohou na každém článku trupu  dravci (kusadlové nožky s jedem)  Chvostoskoci  drobní (0,5 – 4 mm)  pomocí skákací vidlice na zadečku skáčou Stínky, mnohonožky a chvostoskoci se živí rozkladem organických látek  přispívají ke vzniku humusu 22.hodina ČLENOVCI LESA– Korýši, vzdušnicovci b) KORÝŠI tělo kryje krunýř (tzv. vnější kostra) stinka obecná – ve vlhku (pod kameny, listím, kůrou) c) VZDUŠNICOVCI- dýchají vzdušnicemi:  Mnohonožky  2 páry nohou na každém článku trupu  Stonožky  ploché tělo  1 pár silných nohou na každém článku trupu  dravci (kusadlové nožky s jedem)  Chvostoskoci  drobní (0,5 – 4 mm)  pomocí skákací vidlice na zadečku skáčou Stínky, mnohonožky a chvostoskoci se živí rozkladem organických látek  přispívají ke vzniku humusu

18

19

20

21

22

23

24

25

26 Závěr: Opakování: 1.Jaký je hlavní znak korýšů? Kteří korýši žijí v lese? Co o nich víš? 2.Čím se liší stonožky a mnohonožky? (vzhled + způsob života) 3.Co víš o chvostoskocích? 4.Co je to humus - Jak vzniká? Kdo se podílí na jeho vzniku? V jakém patře lesa vzniká?


Stáhnout ppt "Na zadečku se nachází skákací aparát, tvořený skákací vidlicí a záchytkou. V klidovém stavu je vidlice držena záchytkou, po jejím."

Podobné prezentace


Reklamy Google