Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kde žijí tučňáci Tučňák císařský žije na pobřeží antarktydy Žije na ledových polích Antarktidy a bez problémů snáší třicetistupňové mrazy i ledové vichřice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kde žijí tučňáci Tučňák císařský žije na pobřeží antarktydy Žije na ledových polích Antarktidy a bez problémů snáší třicetistupňové mrazy i ledové vichřice."— Transkript prezentace:

1

2 Kde žijí tučňáci Tučňák císařský žije na pobřeží antarktydy Žije na ledových polích Antarktidy a bez problémů snáší třicetistupňové mrazy i ledové vichřice.

3 Způsob života Tučňák císařský je společenský druh, který žije v koloniích 20 tisíc tučňáků.

4 Tučňáci loví ryby, sépie korýše. Pod vodou nejsou příliš rychlí, dosahují rychlostí 6 až 8 km/h Tučňák císařský se dokáže potopit až do hloubky 265 metrů a pod vodou vydrží téměř 18 minut, což je nejlepší výkon ze všech ptáků.

5 množení u tučňáka Během období rozmnožování přijímají samci potravu jen velmi málo nebo vůbec. Od března do července tak musejí vydržet půst trvající 110 až 115 dní. Samice v té zimě klade jen jedno vajíčko.tučňáci musí sedět na vajíčku asi 65 až 67 dní. Mladě tučňáka


Stáhnout ppt "Kde žijí tučňáci Tučňák císařský žije na pobřeží antarktydy Žije na ledových polích Antarktidy a bez problémů snáší třicetistupňové mrazy i ledové vichřice."

Podobné prezentace


Reklamy Google