Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POČÍTAČOVÉ PIRÁTSTVÍ prezentuje: Honza Schmiedt 7.A.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POČÍTAČOVÉ PIRÁTSTVÍ prezentuje: Honza Schmiedt 7.A."— Transkript prezentace:

1 POČÍTAČOVÉ PIRÁTSTVÍ prezentuje: Honza Schmiedt 7.A

2  Jedná se o nelegální stahování hudby, her, atd. nebo o nezákonné nabourávání do systémů jiných počítačů. Počítačové pirátství neboli počítačová kriminalita je u nás dost rozšířeným jevem.

3  Všechny činnosti od nevinného vyměňování disket, CD a DVD s přáteli.  Domácí pirátství je nejhůře sledovatelnou skupinou pirátství.

4  Typickým znakem tohoto druhu pirátství je velké množství uživatelů, kteří mají nainstalován program se stejným sériovým číslem.

5  Vyznačuje se prostřednictvím elektronického přesunu legálního programového vybavení, kdy systémový operátor /nebo uživatelé nahrávající na BBS ( je systém elektronických nástěnek) nebo na internetu.

6  Mezi země s nejvíce rozšířeným softwarovým pirátstvím patří především Vietnam, Čína, Ukrajina, Rusko a Indonésie.  Naopak nízký podíl pirátského softwaru mají USA, kde se pirátství trestá nejen přísnými zákony, ale i morálně.

7  jsou počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokážou ho výborně používat, ale především si ho i upravit podle svých potřeb.

8  je v informatice člověk s výbornými znalostmi počítačů, softwaru a programování. Na rozdíl od hackera využívá cracker získané informace o slabém zabezpečení nebo bezpečnostních mezerách ke kriminálním účelům nebo pro osobní prospěch.

9  Domácí pirátství  Pirátství prodejce  Pirátství na internetu nebo na BBS  Průmyslové piraství  Pirátství podniků

10 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "POČÍTAČOVÉ PIRÁTSTVÍ prezentuje: Honza Schmiedt 7.A."

Podobné prezentace


Reklamy Google