Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ASIE Státy Střední Asie II. III2-Z7-II-06. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ASIE Státy Střední Asie II. III2-Z7-II-06. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,"— Transkript prezentace:

1 ASIE Státy Střední Asie II. III2-Z7-II-06

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 BAJKONUR je město v Kazachstánu. Leží v Kyzylordské oblasti, ale je do roku 2050 společně se stejnojmenným kosmodromem pronajato Ruské federaci a je tedy pod její správou. Pronajatá oblast má tvar elipsy s velkou osou o délce 90 kilometrů ve východozápadním směru a malou osou o délce 85 kilometrů v severojižním směru. Ve středu území leží samotný kosmodrom.KazachstánuKyzylordské oblastistejnojmenným kosmodromemRuské federacielipsy Město bylo vybudováno v roce 1955 v souvislosti s výstavbou kosmodromu a dodnes slouží jako bydliště jeho pracovníků. Původně název Bajkonur neslo hornické městečko ležící stovky kilometrů na severovýchod blízko Džezkazganu v Karagandské oblasti, zvolení stejného jména pro nový kosmodrom mělo zvýšit utajení.DžezkazganuKaragandské oblasti Pro západní svět objevil umístění kosmodromu a tedy i města průzkumný letoun U-2 5. srpna 1957.průzkumný letounU-2

4 Bajkonur v obrazech

5 J.A. GAGARIN

6 Otázky a úkoly : 1.Kde leží Bajkonur? 2.Čím je toto město známé? 3.Kdo byl J.A. Gagarin a co významného podniknul pro lidstvo? 4.Znáš nějakého kosmonauta z naší vlasti ?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : SAT%20Launch%203%20(ILS).jpg


Stáhnout ppt "ASIE Státy Střední Asie II. III2-Z7-II-06. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku,"

Podobné prezentace


Reklamy Google