Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0794 s názvem „ Výuka na gymnáziu podporovaná.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0794 s názvem „ Výuka na gymnáziu podporovaná."— Transkript prezentace:

1 Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/ s názvem „ Výuka na gymnáziu podporovaná ICT “. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Zpracováno 22. listopadu 2012 Autor: Mgr. Kateřina Kyjovská

2 TRH Vymezení pojmu trh a členění trhu

3 Co se vám vybaví, když se řekne trh?

4 TRH Místo, které je určeno ke směně peněz za statky (popř. služby) Místo, kde se setkává prodávající a kupující Právě jste se dozvěděli, jak můžeme definovat trh. Zamyslete se nad tím, jakými změnami prošel trh na přelomu 20. a 21. století.

5 Tři subjekty StátFirmyDomácnosti Kupující Prodávající Zaměstnavatel Stát vydává zákony Spotřebitelé za práci získávají finanční prostředky, kterými uspokojují své potřeby Jsou uměle vytvořené, vytváří statky nebo služby, mají dlouhodobý charakter a usilují o zisk. Zaměstnavatelé Kupující

6 Jak můžeme dělit trh? Místní Národní Evropský Světový Z hlediska místa

7 Speciality z České republiky V České republice máme více specialit, které mají ochranné známky. Vytvořte do příští hodiny seznam potravin s chráněnými známkami.

8 Pro chytré děti něco navíc. Další možnost dělení trhu.

9 V závěru se pokuste zamyslet nad tím, do jaké míry trh souvisí s konkrétním místem. Trh je v podstatě mechanismus, který se realizuje bez závislosti na konkrétním místě.

10 Zdroje obrázků School bullitin board. WPClipart [online] [cit ]. Dostupné z: WPClipart [online] [cit ]. Dostupné z: CHMEE2. Olomoucké tvarůžky (1).jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: RUDE. Budvar-mug.JPG. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z: Cartoon owl on book blue. WPClipart [online] [cit ]. Dostupné z: tml tml Billboard blank 3. WPClipart [online] [cit ]. Dostupné z:

11 Literatura BELLOVÁ, Jana a kol. Občanský a společenskovědní základ: Ekonomie. 1. vyd. Kralice na Hané: Computer Media s.r.o., ISBN HOLMAN, Robert. Ekonomie: sbírka řešených otázek a příkladů. Vyd. 1. Praha: C.H. Beck, 2012, xi, 155 s. Beckovy ekonomické učebnice. ISBN KLÍNSKÝ, Petr, Otto MÜNCH a Danuše CHROMÁ. Ekonomika: ekonomická a finanční gramotnost pro střední školy. Vyd. 1. Praha: Eduko, 2010, 179 s. ISBN PETR KLÍNSKÝ, Otto Münch. Ekonomika: ekonomická a finanční gramotnost pro střední školy. Vyd. 1. Praha: Eduko, ISBN


Stáhnout ppt "Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/34.0794 s názvem „ Výuka na gymnáziu podporovaná."

Podobné prezentace


Reklamy Google