Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Andrea Hošková 2.HC. odmítání potravy a zkreslená představa o svém těle mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety reakce na nějakou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Andrea Hošková 2.HC. odmítání potravy a zkreslená představa o svém těle mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety reakce na nějakou."— Transkript prezentace:

1 Andrea Hošková 2.HC

2 odmítání potravy a zkreslená představa o svém těle mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety reakce na nějakou novou životní situaci, se kterou se daný jedinec nedokáže vypořádat základní příčinou mentální anorexie jsou však i módní trendy ve stylu Twiggy Chtějí být jako modelky!

3 strach z tloušťky, zkreslené představy o svém těle ztráta menstruace, u mužů ztráta potence, nespavost, nesoustředěnost suchá, praskající kůže, zvýšená kazivost zubů, křeče, svalová slabost poruchy paměti, pocity smutku, osamocení, zoufalství, bezmoci, deprese sebevražedné sklony - sklony k sebepoškozování V extrémních případech vede až ke smrti!

4 všímat si potřeb svých dětí má vědět, že má nárok na vlastní potřeby nežije jen pro potřeby ostatních nemělo by odmala být vystavováno situacím, kdy bude mít pocit, že ho budou mít ostatní rádi pouze za určitých podmínek Vychovávat ano, ale nepředělávat!


Stáhnout ppt "Andrea Hošková 2.HC. odmítání potravy a zkreslená představa o svém těle mentální anorexie začíná nejčastěji ve věku mezi 14-18 lety reakce na nějakou."

Podobné prezentace


Reklamy Google