Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základy finanční matematiky úrokový počet. Základní pojmy  Jistina – kapitál (j) – je to vklad, výše uložené částky (základ pro výpočet úroku)  Úrokovací.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základy finanční matematiky úrokový počet. Základní pojmy  Jistina – kapitál (j) – je to vklad, výše uložené částky (základ pro výpočet úroku)  Úrokovací."— Transkript prezentace:

1 Základy finanční matematiky úrokový počet

2 Základní pojmy  Jistina – kapitál (j) – je to vklad, výše uložené částky (základ pro výpočet úroku)  Úrokovací doba (t) – je to doba, po kterou máte uloženy peníze, 1rok se zjednodušeně počítá 360 dní  Úroková míra – úroková sazba (p) – udává se v %. Je to počet procent, kterými se váš vklad v poněžním ústavuúročí. Vztahuje se na dobu 1 roku  Úrok (u) – odměna v Kč, kterou vám poskytne peněžní ústav za uložení peněz.

3 Jistina  Co je to jistina?  Jakým způsobem nejčastěji získáš jistinu?  V jaké měně ?

4 Úrokovací doba  Co je to úrokovací doba?  Jak může být úrokovací doba vyjádřena?  - počtem roků r  - počtem měsíců m  - počtem dnů d

5 Úroková míra  Co je úroková míra?  V čem jí vyjadřujeme?  - v procentech  Na jakou dobu se vztahuje?  - na 1 rok

6 Úrok  Co je úrok?  V čem ho vyjadřujeme?  - v procentech nebo penězích


Stáhnout ppt "Základy finanční matematiky úrokový počet. Základní pojmy  Jistina – kapitál (j) – je to vklad, výše uložené částky (základ pro výpočet úroku)  Úrokovací."

Podobné prezentace


Reklamy Google