Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Velššpringršpaněl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Velššpringršpaněl."— Transkript prezentace:

1 Velššpringršpaněl

2 Velššpringršpaněl PŮVOD: Velššpringršpaněl byl vyšlechtěn v 17. století ve Velké Británii. Je to silný a kompaktní pes, určený především pro vytrvalý běh a tvrdou práci. POPIS: Velššpringršpaněl má za svého předka pravděpodobně psa, který se vyskytoval na území Walesu, a o němž máme zmínky již ze začátku 14. století. Velššpringršpaněl se jako samostatné plemeno utvářel ve druhé polovině 19. století a nazýval se Welsh Cocker. K jeho oficiálnímu uznání došlo ve Velké Británii až roku Je chován nejen ve své vlasti, ale i v jiných evropských zemích, mj. také také v USA a Kanadě.

3 Velššpringršpaněl Velššpringršpaněl je silný a odolný pes, s pevnou stavbou těla, velmi podobný anglickému Špringršpanělovi, avšak menšího vzrůstu. Hlava má kupolovitý tvar, s ostrým přechodem od čela k čenichu. Čenich je rovný a hranatý. Nevelké oči jsou zbarvené hnědě až tmavě hnědě. Nos je tmavý nebo tělové barvy. Uši jsou hruškovité, středně dlouhé, těsně přiléhající k lícním kostem. Souměrné tělo je silné a svalnaté. Ocas má poněkud spuštěný, nízko posazený, nikdy není nesený nad úrovní hřbetu, dříve se kupíroval na 1/3. Většinou je chován jako společník, je však třeba mít na paměti, že se jedná o loveckého psa, který neví, co je únava, a proto se nedoporučuje chovat ho v městském bytě.

4 Velššprichršpaněl SRST: Velššpringršpaněl má rovnou, na pohmat hedvábnou srst, která k tělu pevně přiléhá. Zbarvení je: sytě rezavé s bílou. CHARAKTER: Velššpringršpaněl je velmi prastaré plemeno, čistého původu. Je to silný, aktivní a veselý pes. Bývá laskavě naladěný, není agresivní ani nervózní. Je to přítulný, poslušný a optimistický pes. Je velice dobrým společníkem, hodí se především k dětem.

5 Velššpringršpaněl PÉČE: Velššpringršpaněl vyžaduje slušné a jemné zacházení. Nezbytné jsou dlouhé procházky na dlouhé vzdálenosti a fyzická zátěž, velice rád se koupe. Velššpringršpaněl se průměrně dožívá 12 až 14 let.

6 Velššpringršpaněl VYUŽITÍ PŮVODNÍ: Mnohostranný lovecký pes, byl určený k plašení a přinášení pernaté zvěře. VYUŽITÍ DNES: Lovecký pes a společník.


Stáhnout ppt "Velššpringršpaněl."

Podobné prezentace


Reklamy Google